Перш ніж планувати літній відпочинок дитини, покажіть його педіатру, а бажано – і лікарям інших спеціальностей. Поінформованість про стан здоров’я дитини допоможе вибрати найбільш корисну для нього програму відпочинку. Таку рекомендацію дала лікар-педіатр вищої категорії, заввідділенням педіатрії клініки INTO-SANA Ганна Єськова (м.Одеса).

Дітей з хронічною патологією бронхо-легеневої системи, різними проявами неврозів, вегето-судинну дистонію бажано відвезти в гори або в лісову зону. Санаторії Карпат підійдуть дітям з хронічною патологією шлунково-кишкового тракту і нирок. До моря доцільно відправити дітей з хронічною патологією ЛОР-органів, дихальних шляхів, опорно-рухового апарату. А от дітей з патологією серцево-судинної системи краще оздоровлювати в середній смузі, так як їм протипоказані надмірний вплив сонця і розріджене гірське повітря, підкреслила лікар.

Читайте також:  Лікар розповідає, коли затяжна хвороба є ознакою раку

Дитині потрібно побути в санаторії хоча б один літній місяць. Там для оздоровлення використовуються максимально ефективний комплекс чинників: природні умови, фізіотерапевтичні методики, дієти, режим.

Протипоказання для санаторно-курортного лікування – загострення хронічних захворювань, інфекційні захворювання, заразні хвороби очей, шкіри, злоякісні новоутворення, активна форма туберкульозу, недостатність кровообігу, психічні розлади у гострій фазі.

Якщо не виходить відправити дитину на курорт, організувати оздоровлення можна і в домашніх умовах. Для цього створіть для нього максимально здоровий режим дня з достатньою кількістю часу на сон і рухову активність, перебування на свіжому повітрі. Також необхідно смачне і здорове харчування (фрукти, овочі, соки, м’ясні та кисломолочні продукти).

Читайте також:  4 ознаки того, що метаболізм працює неправильно

«Необхідно зробити кожен день літніх канікул дитини багатим цікавими подіями і позитивними емоціями, тоді він точно відпочине і набереться сил перед новими навчальними подвигами», – радить Ганна Єськова.