Звідки беруться недолюблені діти ? Як побороти нестачу любові в дитинстві , щоб не впадати в крайнощі і бути успішним?

Хто такі недолюблені діти ?

Одна з основних причин того , чому людина відчуває себе нещасливою – це коли її не люблять. Людина може відчувати себе недолюбленною з різних причин: може вважати себе поганою людиною , тому його ніхто не любить. Швидше за все , в дитинстві вона отримала менше тепла і емоцій , ніж інші діти. Людина, яка вважає , що не отримала достатньо любові від батьків – недолюбленна дитина.

Звідки беруться недолюблені діти ?

Передбачається , що батьки люблять своїх дітей , а також допомагають і направляють їх. Було б чудово , якщо б всі батьки вели себе саме так . Але давайте будемо чесними , деякі батьки ображають , кривдять і навіть вбивають своїх дітей. Є категорія батьків , які забезпечують дитину всім необхідним з матеріального боку , але не дають любові.

Часто від недостатності любові страждають не діти, які виросли в дитбудинку , і діти , батьки яких багато працювали , займалися кар’єрою і не встигали спілкуватися з дітьми. Також , коли батьки займалися своїм особистим життям , відсуваючи дітей на другий план , діти не відчували емоційної близькості з батьками.

Батьки відсторонюються фразами « пограй сам , я зайнята » , щоб зайнятися своїми справами. Часто батьки забувають , що дитина потребує любові й ласки , що дитині важливо , щоб з нею говорили , радилися , ділилися своїми почуттями та емоціями. А адже батьківська любов – базис , на якому будується все наступне життя дитини. Чи буде дитина відчувати себе спокійно і впевнено , або буде почувати себе невдахою , намагаючись нескінченно знайти любов , і кидатися з відносин у відносини . Замінити батьківську любов неможливо , тому, що перші оціночні судження вкладаються в голову дитини батьками. І якщо дитина впевнена , що його не люблять батьки , то вважає , що його ніхто ніколи не полюбить , раз власні батьки не відчувають до нього теплих почуттів . Якщо дитина не відчуває своєї потрібності батькам , то вона стає впевненою , що вона не потрібна всьому світу , і запускається програма саморуйнування , людина починає прагнути до смерті.

Країна недолюблених дітей

Важливо зрозуміти , що насправді дуже мало матерів , які дійсно не люблять своїх дітей. Швидше за все , проблема полягає в тому , що люди старшого покоління не вміють проявляти свої емоції, не вміють висловлювати ніжність і тепло. Все це наслідки радянського ладу , де люди жили для партії , в ім’я світлого майбутнього і ще чогось там , а показувати свої емоції і почуття було не прийнято , навіть можна сказати ганебно . Плакати ганебно , особливо чоловікам , адже мужики не плачуть. Відправила мама дитину в перший клас , обняла востаннє , і потім вони обіймаються тільки коли довго не бачаться . А для того , щоб підтримати дитину або підбадьорити , обійми ні до чого . Батько зовсім не може обійняти дочку , що б не відчути до неї фізичного тяжіння .

Ось і виходить , що ціла країна недолюбленних дітей , ростить наступне покоління недолюбленних дітей.

Симптоми недолюблених дітей

Дитина, яка отримала недостатню порцію батьківської ласки , стає боязкою і не сміливою , переповненою страхами і жалістю до себе , і не здатна сприймати світ з радістю. Така дитина з ранніх років починає розмірковувати про життя і смерть , про долю людства.

Дитина, що не зігріта теплом батьківської любові , має низьку самооцінку , безліч різних комплексів , у дорослому житті у них проблеми з особистим життям , із зайвою вагою і зовнішністю. Людина не любить своє тіло і не піклується про зовнішній вигляд і здоров’я. Часто хоче змінити свою зовнішність шляхом пластичної операції. На тлі стресів і невдоволення собою , люди починають заїдати свої проблеми , закінчується ожирінням і зайвими кілограмами. Психотерапевт Берт Хеллінгер каже: «Той , у кого великий живіт , носить в ньому свою маму. Мама , я тебе відкидаю , і тому ношу в своєму животі ».

Діти іноді домагаються любові та уваги через несимпатичні вчинки , тобто діють протестно , керуючись лише своїми емоціями

Як подолати почуття недолюбленості ?

Найперше, що може зробити доросла людина , це пробачити батьків. Як би батьки не надходили з дитиною , і як би сильно дитина не ображалася на них за скоєне , батьків неможливо змінити. Ми не вибираємо батьків , але ми можемо керувати своїм життям . І якщо тягти на собі тягар образ, то життя від цього не стане легше , а образа буде рости як сніжний ком. І , зрештою , від цієї гігантської образи будуть страждати оточуючі і сам носій образи , тому, що скривджена людина не може бути щасливою. Згадайте образи , які завдали вам батьки і постарайтеся зрозуміти , чому вони так поступали . Причини цих вчинків потрібні саме вам , щоб виправдати їх , йти по життю далі і бути щасливим.

Часто недолюблені діти , стають успішними і відомими людьми , але при цьому самотніми і алко-або нарко залежними , тому, що біль образ не дає довіритися іншим людям. Або недолюблені діти впадають в іншу крайність – гостра неможливість бути на самоті. Найменший простір самотності потрібно заповнити ким-небудь , чиєї-небудь любов’ю , бути в компанії інших людей , щоб відчувати себе важливим і потрібним. Важливо не впадати в крайності , а вчитися довіряти іншим і не боятися залишатися наодинці з самим собою.

Вчитися близьким відносинам , адже людина може пізнати будь-яку науку. А висловлювати свою любов можна навчитися і бути успішним у цьому , навіть якщо в дитинстві були погані вчителі . Виражати емоції можна навчитися на різних психологічних тренінгах , або особистої консультації з психотерапевтом.

Пам’ятайте , що ви кимось улюблені. Якщо батьки не могли дати вам сердечного тепла , то це не означає , що ніхто не може. І навіть якщо людина, яка любить вас не є вам родичем , не знецінюються його любов . Якщо у вас є друзі , то вони люблять вас і хвилюються за вас . Якщо у вас є домашній улюбленець , то він вас теж любить. Якщо у вас є хлопець чи дівчина , то у вас є любов і не втрачайте її , зациклившись на недолюбленості в дитинстві. Вас люблять ваші колеги , вас люблять друзі по інтернету . Вас люблять.