Щоб волосся було окрасою, потрібно правильно за ним доглядати, а для цього потрібно знати свій тип волосся.

Волосся людини може говорити багато про що. Зачіска може розповісти нам про те, скільки часу людина присвячує своєму зовнішньому вигляду, наскільки вона охайна і чи стежить за модою. А стан волосся підкаже, чи є у людини проблеми зі здоров’ям. Волосся цікаве з точки зору антропології та фізіології. І, звичайно ж, кожному з нас цікаво знати, як правильно доглядати за волоссям.

Волосся з точки зору антропології

Антрополог за формою, кольором волосся, ступенем і характером того, як волосся покриває тіло, може багато що сказати про походження людини. Так, наприклад, у європейців, чим далі на північ, тим світліше волосся (у 75% норвежців волосся світле).

Волосся з точки зору фізіології

У людини в ході його розвитку послідовно змінюють один одного три типи волосяного покриву:

  • Зародковий або первинний волосяний покрив – розвивається з 4 до 8 місяців ембріонального життя.
  • Дитячий або вторинний волосяний покрив. Приходить на зміну зародкового. До цього типу належать волосся голови, брів і вій.
  • Термінальний або третинний волосяний покрив розвивається до моменту статевого дозрівання (волосся в області пахвових западин, в області лобка, борода і вуса у чоловіків).
Читайте також:  Астма під контролем: кроки до полегшення життя з алергічною астмою
Волосся – як частина іміджу

Якщо антропологи і фізіологи цікавляться волоссям з наукової точки зору, то більшості людей важливо знати побутові характеристики волосся, адже волосся голови – це важлива складова частина нашого зовнішнього вигляду. Щоб волосся виглядало красивим і охайним, потрібно знати, як правильно за ним доглядати.

Побутова класифікація волосся

Волосся класифікують за ступенем жирності: розрізняють сухі, нормальні, жирні і змішані типи волосся. Крім того волосся ділять на м’які і жорсткі, тонкі і товсті, прямі і кучеряві, світлі і темні, здорові і виснажені. Найважливішою для правильного догляду є класифікація за жирності.

Жирне волосся. Якщо сальні залози шкіри голови надто активні, то волосся дуже швидко просочується жиром і виглядає неохайно. Для жирного волосся характерні тьмяний блиск, швидке злипання і відчуття жирності на дотик.

Нормальне волосся. Якщо протягом декількох днів після миття голови ваше волосся виглядає чистим, блищить на сонці, не електризується і добре розчісується, значить, у вас нормальний тип волосся.

Сухе волосся виглядає тьмяним, швидко плутається, січеться, погано розчісується.

Надмірна сухість волосся виникає через занадто «слабку» роботу сальних залоз або через неправильний догляд за волоссям.

Волосся змішаного типу. Змішаний тип волосся буває зазвичай при довгому волоссі. В цьому випадку жирові залози не можуть «забезпечити змазування» по всій довжині волоса. При цьому типі волосся біля коріння жирніє, а кінці пересушується, плутається і січеться.

Читайте також:  Чи залежить одужання від медсестри?
Визначаємо свій тип волосся

міцне волоссяЩою правильно доглядати за своїм волоссям, потрібно розуміти до якого типу вони відносяться. Жирність волосся залежить від типу шкіри, при жирному волоссі у вас обов’язково жирна шкіра і навпаки. Тому, знаючи, який у вас тип шкіри, легко визначити тип волосся. Крім того, проаналізувавши, як часто вам доводиться мити голову, щоб вона «пристойно виглядала», теж можна визначити тип волосся.

  • Якщо волосся сильно жирніє протягом 1-2 днів, у вас жирний тип волосся.
  • Якщо ваше волосся «пристойно виглядає» протягом 2-4 днів після миття голови, у вас нормальний тип волосся.
  • Коли волосся довго не жирніє (6 днів і більше), виглядає сухим і ламким – ваш тип волосся «сухе волосся».
  • Коріння вже жирні на дотик через 2-3 дні і за цей час біля коріння з’являється жирний блиск, у той же час кінці волосся виглядає сухим – у вас змішаний тип волосся.

Жирність волосся залежить від генетичних особливостей. Але це не постійна характеристика, вона може змінюватися під впливом гормональних, вікових змін, зміни харчування та зміни стану здоров’я. Про це потрібно пам’ятати, щоб коригувати догляд за волоссям.

Читайте також:  Три поради, як привчити дитину до водного балансу

При будь-якому типі жирності волосся може бути доглянутим і красивим, якщо з ним правильно поводитися.

Догляд за волоссям

Миття – головна процедура по догляду за волоссям, і всі ми обов’язково застосовуємо її. Частота миття волосся – дуже індивідуальна характеристика, що залежить від типу жирності волосся. Використовуйте для миття волосся шампуні, рекомендовані для вашого типу волосся.

Для жирного волосся протипоказане миття гарячою водою і сушка гарячим повітрям.

Сухе волосся корисно «підгодовувати» поживними масками. Крім того володарі сухого волосся повинні періодично робити масаж шкіри голови. Це буде стимулювати кровообіг шкіри голови, і нормалізувати роботу сальних залоз.

Найважче поводитися з волоссям змішаного типу. Володарям такого волосся потрібно використовувати засоби для жирних коренів, і при цьому не забувати про косметичні засоби для сухих кінчиків волосся.

Якщо у вас виникли труднощі з підбором засобів по догляду за волоссям, зверніться до косметолога або лікаря трихолога. Фахівці допоможуть оздоровити волосся і додати йому красивий доглянутий вигляд. І хай волосся завжди буде вашою прикрасою!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
4 ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ЗДОРОВОГО ВОЛОССЯ

ЯК ЗРОБИТИ ВОЛОССЯ ЗДОРОВИМ

ЯК ВІДНОВИТИ ВОЛОССЯ ПІСЛЯ ОСВІТЛЕННЯ