Від дисфункції сексуального характеру сьогодні страждає приблизно кожен другий чоловік у віці від 40 до 70 років. Вчені з США виявили ще один фактор імпотенції, який виявився пов’язаним з генетикою.

Про цю знахідку американських фахівців розповів журнал PNAS. Згідно з його даними, вчені вперше виявили ген, у зв’язку з яким у чоловіків розвивається імпотенція. Його відкриття, як відзначають експерти, дозволяє укласти, що сексуальна дисфункція у чоловіків частково має генетичну природу.

Зокрема, дослідники встановили, що до появи імпотенції ведуть мутації гена SIM1. Це стало зрозуміло після генетичного тестування приблизно 37 тисяч чоловіків середнього та похилого віку. Досі не вдавалося знайти жодного свідоцтва того, що якісь ділянки ДНК можуть бути пов’язані з імпотенцією.

“В цілому вдалося виділити п’ять одиночних мутацій, так чи інакше пов’язаних з еректильною дисфункцією, тільки одна з яких виявилася статистично значущою. Ця помилка перебувала в сегменті так званої «сміттєвої» ДНК, не кодує білки, але впливає на читаємість сусідніх генів», – розповіли вчені в публікації PNAS.

За їх словами, виявлений ними ділянку генетичного ланцюжка пов’язаний не тільки з роботою статевих органів, але і зі схильністю до ожиріння. Тепер фахівці зайняті пошуком механізму, що дозволяє «відключати» ген, активізує фізіологічні механізми імпотенції. Це, в свою чергу, дозволить створити перші повноцінні ліки від імпотенції.

Раніше ми розповідали про те, як розпізнати наближення імпотенції.

Джерело: МедікФорум