У 2000 році французькі соціологи опублікували цікавий документ, що називається «Тридцять винаходів XX століття, які докорінно змінили повсякденне життя людства». У ньому міститься значний перелік корисних речей різного призначення – холодильник, телевізор, кулькова ручка, комп’ютер, вінілова платівка, але ми зупинимося детальніше на підгузках, які дійсно змінили повсякденне життя батьків. Відразу обмовимося, що ми сприймаємо цю продукцію, як практичну й зручну, а також здатну значно полегшити догляд насамперед за новонародженими. Але здорову дитину цілком можна виростити й без неї. Однак використання підгузків дуже допомагає дорослим. Зекономлений на нескінченному пранні та переодяганні час вони можуть використовувати на свій розсуд. Наприклад, відпочивати, більше уваги приділяти розвитку малюка, освоювати нові можливості для самореалізації навіть під час декретної відпустки.

Сучасний підгузок виконує певну бар’єрну функцію – поглинає випорожнення й перешкоджає їхньому проникненню на одяг і постільну білизну. Подальші дії залежать від того, який саме виріб використовується – багаторазовий або одноразовий. Обидва ці варіанти досить широко представлені на сайті інтернет-магазину Панама https://panama.ua/categorys/76313/. Яку саме модель обрати вирішують батьки.

Особливості застосування

Багаторазові моделі зазвичай купують ті дорослі, які дотримуються природного батьківства або віддають перевагу натуральним матеріалам. Для виготовлення найчастіше використовуються бавовна й трикотаж, а для того, щоб виключити протікання необхідна PU-мембрана. Це поліуретанова плівка, яка перешкоджає виходу випорожнень назовні. Вона добре пропускає повітря й зберігає свої властивості навіть в морозну погоду. Багаторазові варіанти – це трусики зі спеціальною вкладкою. Її заміна потрібна через 2-4 години. Але такий термін можна назвати досить умовним, адже багато залежить від кількості випитого. Також очевидно, що нічна заміна є неминучою. Проаналізуємо особливості багаторазових варіантів:

  • Розміщення вкладки. Вона може знаходитися в спеціальній кишені або кріпитися за допомогою кнопок.
  • Види кріплення. Для фіксації виробу використовуються липучки або кнопки.
  • Розмір. Універсальні моделі можна регулювати за розміром за допомогою кнопок, але велика кількість застібок може викликати певний дискомфорт. Тому більшість виробників пропонують моделі, які відповідають різним ваговим групам.
  • Догляд за виробом. Вкладка замінюється після заповнення, а сам підгузок (якщо він не забруднений) – 1 раз в день. Можливо як ручне, так і машинне прання. На одні трусики необхідно мати мінімум 2-3 змінних вкладки. Виріб не деформується під час прання та сушіння в природних умовах.

Одноразові та багаторазові варіанти можуть стати причиною алергічних реакцій, а також в деяких випадках виникають бічні протікання (наприклад, при рухливих іграх або під час сну при недостатньому приляганні до спинки). Педіатри рекомендують до 6 місяців застосовувати одноразові моделі, щоб знизити рівень навантаження на батьків. 

Привчання до горщика ніяк не залежить від того, який саме варіант ви обрали. Практичний досвід показує, що перехід від памперсів до горщика ніколи не буває легким і швидким. Особливо наполегливим і активним дорослим вдається за допомогою характерних звуків навчити малюка 8-10 місяців спорожняти сечовий міхур. Але ця дія відбувається несвідомо, а пов’язана з виробленням певного умовного рефлексу. Багаторазове повторення характерних звуків викликає сечовипускання не тому, що це необхідно саме в цей момент, а просто за отриманою командою. Мотивом для використання горщика має стати природна потреба, викликана заповненням сечового міхура, а не певними звуками. Батькам слід розуміти, що для такого переходу малюк повинен бути готовий фізіологічно. Середній вік для старту знаходиться у межах 22-30 місяців. 

Досить часто можна почути думку, що носіння одноразових моделей притупляє у малюка природні рефлекси. Після сечовипускання дитина продовжує грати та ніяк не реагує на те, що сталося. Але така ж реакція буде й при носінні багаторазових трусиків. Якщо вкладка розрахована на 4 години, то заміна (при відсутності підтікання та неприємного запаху) не проводитиметься частіше. Одноразові варіанти більш зручні насамперед для батьків, оскільки вони забезпечують дитині спокійний сон, не вимагають прання та сушіння.

Тактика підбору

  • Популярність бренду. Відомість марки залежить від кількості реклами у засобах масової інформації, а також від думки (або рівня обізнаності) ваших друзів, знайомих і навіть блогерів, на яких ви підписані. Помилитися, обираючи підгузки фірми, що добре себе зарекомендувала, набагато складніше. Але і заплатити доведеться значно більше, ніж за продукцію нового або маловідомого бренду.
  • Виготовлення за ліцензією. Деякі компанії продають права на використання своїх марок іншим фірмам. Виготовлені за ліцензією варіанти будуть дешевшими, але часто так буває, що така продукція має невисокі якісні показники. Це може бути пов’язано з менш суворим відбором вихідних матеріалів чи використанням застарілого обладнання.
  • Збираємо інформацію. Перед покупкою продукції нової для вас марки відвідайте сайт виробника. Виготовлювач повинен надати детальну інформацію про свій товар, описати особливості запропонованих лінійок і використовуваних матеріалів, а також умови виробництва.
  • Основна складова вартості. Вироби з бюджетних серій містять меншу кількість абсорбенту, а це ключовий фактор, який визначає їхню надійність і функціональну ефективність. У назві елітної продукції зазвичай присутні слова “екстра”, “преміум”, “супер”. Серед додаткових переваг відзначимо наявність спеціального індикатора, який міняє колір при необхідності заміни аксесуара, а також використання пористих матеріалів для хорошого повітрообміну й просочень з екстрактом алое, що знижують ризик алергічних реакцій.

*На правах реклами