ГоловнаНовини Здоров'яОгляд найбільш поширених дитячих мультивітамінних комплексів

Огляд найбільш поширених дитячих мультивітамінних комплексів

Раціон дитини повинен бути різноманітним і повноцінним, оскільки багато вітамінів і корисних речовин самостійно не виробляються в організмі. Через хвороби, стреси, інтенсивне навчання може виникнути дефіцит вітамінів, який в результаті негативно вплине на здоров’я дитини та її розвиток. Щоб такого не сталося, педіатри рекомендують приймати спеціальні мультивітамінні комплекси для дітей.

Синтетичні вітаміни

Які мультивітаміни вибрати для дитини

Діти постійно ростуть і розвиваються, тому, вибираючи мультивітаміни для дитини, обов’язково враховуйте вік.

Вітаміни для дітей від народження до двох років

Новонароджені діти отримують всі потрібні вітаміни з молоком матері або з адаптованою сумішшю. Як правило, мультивітаміни в такому віці дають рідко і лише за призначенням лікаря. Педіатр може призначити вітаміни для малюка, якщо:

  • він народився передчасно;
  • при поганому апетиті;
  • при наявності певних захворювань і патологій;
  • після курсу антибіотиків.

Мультивітаміни для самих маленьких випускаються у вигляді крапель або порошку, які швидко розчиняються в молоці або суміші.

Вітаміни для дітей від двох до п’яти років

Дитячий організм інтенсивно росте і розвивається, тому так необхідні вітаміни А, С, D, кальцій, фосфор, фолієва кислота, залізо і цинк. Баланс цих поживних речовин — запорука правильного формування кісток, зубів і нервової системи.

Вітаміни для дітей від п’яти до семи років

Підготовка до школи — серйозне випробування для дитини. Цей період супроводжується підвищеними фізичними і розумовими навантаженнями. Дитині слід купувати комплекси з вітамінами групи В, йодом і цинком, які допоможуть поліпшити пам’ять і концентрацію.

Вітаміни для дітей від семи до дванадцяти років

Підвищені навантаження і проблеми в школі вимагають особливої підготовки. Крім того, відбувається зміна молочних зубів і активний ріст корінних. Без мультивітамінів не обійтися! Для поліпшення роботи мозку вибирайте вітаміни групи В, для кісток — вітамін D, кальцій і фосфор.

Вітаміни для дітей від дванадцяти до вісімнадцяти років

Організм починає інтенсивно рости, відбувається статеве дозрівання, збільшуються розумові навантаження. Щоб дитина впоралась з цим без втрат для здоров’я, їй потрібна підтримка. Вибирайте комплекси з вітаміном А для повноцінного статевого розвитку, вітамінами групи В для боротьби зі стресом, вітамінами С і Е для імунітету. Також важливий кальцій, фосфор, залізо і магній.

Найкращі вітаміни для дітей

Бестселерами серед батьків із різних країн є такі комплекси для дітей:

  • вітаміни і мінерали у вигляді крапель ChildLife для дітей від 6 місяців до 12 років;
  • жувальні мультивітаміни Gummi King для дітей від 2-х років;
  • мультивітаміни у вигляді жувальних цукерок від Solgar для дітей від 2-х років;
  • мультивітаміни для підлітків від FutureBiotics в невеликих капсулах;
  • вітамінний комплекс для дітей від Now Foods у вигляді пастилок і для дітей від року.