Прийшла зима і покрила землю білою ковдрою. А сильний мороз «малює картини» на вікнах. На дворі діти грають у сніжки, катаються на лижах. І поки лежить сніг, можна його використовувати в цілях оздоровлення.

Виявляється, в давнину цілителі вважали, що сніг, лід і тала вода дуже корисні для здоров’я. Давайте розберемося, як же виглядають чудодійні зимові процедури.

Використання холоду ефективно при лікуванні

В медицині давно використовують кріотерапію. Пацієнтів охолоджують рідким азотом за допомогою спеціальних апаратів. Процедура зазвичай коштує не дешево. В домашніх умовах можна вдатися до кріотерапії — просто покладіть сніг до хворого місця. Таким чином, можна позбутися від болю, артриту і радикуліту.

А якщо вранці протирати обличчя кубиками льоду, то синці під очима зникнуть, шкіра стане свіжою і м’якшою. А обтирання льодом підвищує кровообіг, звужує судини і зменшує пори. Тільки лід перед цим потрібно подрібнити.

Лікування снігом

Для приготування компресу багато часу не потрібно. Нам знадобитися тільки сніг і сіль. Змішайте 1 склянку харчової солі з 2-ма склянками снігу, все швидко перемішайте і прикладіть до хворого суглоба. Шар суміші не повинен бути дуже товстим, приблизно 2 сантиметри. Щоб було зручно тримати компрес, можна обгорнути харчовою плівкою. Тривалість процедури – 10 хвилин. Рекомендуємо при суглобовому і ревматичному болю. На початку процедури може бути дуже боляче, але вже через кілька годин ви відчуєте полегшення.

З допомогою снігу можна боротися і з виразкою шлунка. Прикладіть на живіт целофановий мішок, заповнений снігом, на 5 – 10 хвилин. Робимо перерву на 2 хвилини, а потім знову продовжуємо процедуру. Для загоєння виразки її потрібно робити щодня протягом тижня.

А масаж зі снігом коли-небудь робили? Загорніть в чисту тканину або папір сніг і проведіть по всьому тілу і обличчю. Потрібно робити вранці і ввечері. І ваша шкіра незабаром стане схожа на шовк.

Використання талої води

Хочете позбутися від вугрів і жирності шкіри, зробити непомітними зморшки? Тоді зробіть талу воду і умивайтеся нею. Для приготування талої води вам необхідно взяти банку і чистий сніг, який потрібно розтопити при кімнатній температурі. До снігу також додайте суміші цілющих трав, ефірні масла. Вода стане м’якою і тонізуючою. Пити таку воду не можна, хіба що ви перебуваєте на вершині гори. Адже білий сніг тільки за кольором, а за нинішньої екології, там є вся таблиця Менделєєва. Тому для пиття талу воду краще зробити самому.

Наливаємо воду з крана в посуд із скла, фарфору або емалі. Заповнювати ємність потрібно на половину або на 2/3. Ставимо посуд в морозилку. Через 6 годин утворюється тонка кірка льоду, яку треба обов’язково викинути. Ставимо назад у морозилку і чекаємо, коли вода повністю замерзне. Прозорий лід, який утворився – і є цілюща вода.

При замерзанні молекули води набувають менший розмір, тим самим легше проникають в клітини людського організму і активують обмін речовин. Тала вода сповільнює процеси старіння, підвищує працездатність, імунітет, допомагає при алергії і шкірних захворюваннях.

Не бійтеся приходу зими. Адже, як виявилося, сніг, лід і тала вода — своєрідний еліксир молодості. Використовуйте його в лікувальних цілях і ви залишитеся задоволені результатом. Будьте молоді і здорові, а також обов’язково консультуйтеся з досвідченим лікарем!

Джерело: HeadInsider