Пародонтоз – важке захворювання ясен, при якому відбувається оголення шийки зубів. Захворювання відносно рідкісне і часто розвивається за наявності ряду захворювань внутрішніх органів. Лікування пародонтозу повинно бути комплексним і починатися якомога раніше.

Як лікувати пародонтоз?

Тактика лікування пародонтозу в чому залежить від того, наскільки далеко зайшов запальний процес в яснах. Лікуванням даного захворювання займається кваліфікований лікар-пародонтолог. Індивідуальна схема лікування пародонтозу складається тільки після ретельної діагностики.

Санація ротової порожнини і видалення зубних відкладень

На першому етапі, як правило, проводиться санація ротової порожнини, а також видалення над- і підясневих зубних відкладень. Якщо не проводити цю процедуру, то ніяке інше лікування не зробить ефекту, оскільки саме зубні відкладення стають причиною запального процесу в яснах.

Читайте також:  Кому і навіщо потрібні керамічні вініри?

Протизапальна терапія

Курс протизапальної терапії при пародонтозі проводиться протягом 10-14 днів з застосуванням місцевих протизапальних і антисептичних препаратів.

При вираженому запальному процесі протизапальна терапія може проводитися у лікаря-стоматолога. В інших випадках лікар призначає препарати, якими пацієнт може скористатися в домашніх умовах.

Хвороби зубів

Застосування антибіотиків

При пародонтозі 3 і 4 ступеня тяжкості пацієнтові часто призначається курс антибіотикотерапії. На розсуд лікаря антибіотики можуть призначатися як в таблетках, так і у вигляді ін’єкцій.

Врахуйте, що застосування антибіотиків при пародонтозі буде ефективним тільки після видалення зубних відкладень. В іншому випадку ви зможете домогтися лише незначного поліпшення симптоматики, але проблему не вирішите.

Шинування і хірургічне лікування при пародонтозі
 
У ряді випадків при пародонтозі виникає рухливість зубів, що сприяє руйнуванню кісткової тканини зубів. А при впливі на рухомі зуби жувального тиску останні можуть віялоподібно розходитися. Для того щоб зменшити рухливість зубів і зупинити руйнування кістки навколо зуба, вдаються до шинування зубів. Також до цієї процедури вдаються перед хірургічним лікуванням пародонтозу.

Читайте також:  Как надолго сохранить здоровье полости рта

Нерідко при важких формах пародонтозу необхідно хірургічне втручання через утворення пародонтальних каналів і руйнування зубоясневого прикріплення. У деяких випадках при пародонтозі необхідно проведення протезування зубів.

Лікування пародонтозу

Помилки стоматологів і сумнівне лікування пародонтозу

Відразу відзначимо, що пародонтоз дещо відрізняється від інших стоматологічних захворювань, тому лікувати його повинні лікарі особливої кваліфікації.

Якщо в стоматологічній клініці вам поставили діагноз «пародонтоз», обмежившись лише зовнішнім оглядом, то рекомендуємо вам звернутися до іншого медичного закладу. Пародонтоз – захворювання, яке потребує ретельної діагностики, оскільки саме по собі воно може бути проявом захворювань внутрішніх органів, яких неодмінно потрібно виявити.

Читайте також:  Как надолго сохранить здоровье полости рта

Основна помилка при лікуванні пародонтозу в тому, що чимало лікарів-стоматологів і раніше вважають пародонтоз місцевим патологічним процесом, лікування якого можливо тільки місцевими препаратами.

Пародонтоз являє собою складне поліетіологічне захворювання, лікування якого має бути суто індивідуальним, залежно від ступеня тяжкості процесу і стану хворого. Якщо лікар не приділяє належної уваги діагностиці та проводить лікування «за шаблоном», то поки не пізно, потрібно міняти лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПАРОДОНТИТ: СИМПТОМИ, ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ

ЗАПАЛЬНІ ПРОЦЕСИ В ЗУБАХ І ЯСНАХ: ЯК ВРЯТУВАТИ ЗУБИ

КРОВОТОЧАТЬ ЯСНА? ПРИЧИНИ, СИМПТОМИ, ЛІКУВАННЯ