Основною причиною герпесу на губах є ослаблений імунітет. Якщо хвороба часто рецидивує, то це явне свідчення неполадок в імунній системі. Для мінімізації повторення герпесвірусної інфекції необхідно проведення заходів, спрямованих на підвищення захисних сил організму.

Герпес на губах (або застуда на губах) – вірусне захворювання, якому піддаються майже 90% людей на Землі. За твердженнями вчених і медиків, саме стільки людей є носіями вірусу герпесу 1 типу, який найчастіше проявляється саме на губах.

Імунітет або «зараза»?

Якщо вірус герпесу міститься у переважної більшості людей, чому тоді застуда на губах виникає лише в деяких? Вся справа в тому, що герпес дає про себе знати лише за певних обставин, а саме – коли ослаблена імунна система.

У здорової людини вірус герпесу знаходиться під постійним контролем імунітету. Але як тільки захисні механізми слабшають, вірус може нагадати про себе у вигляді бульбашок на губах, що дають неприємно відчуття свербіння і печіння.

Коли ж можна захворіти герпесом на губах? Існує кілька факторів, які можуть сприяти зниженню імунного захисту організму:

  • переохолодження організму;
  • простудні захворювання та грип, які знижують імунітет;
  • стреси та інші емоційні розлади;
  • інтоксикація організму, отруєння;
  • шкідливі звички (куріння, надмірне вживання алкоголю).

Герпес на губах може з’явитися на тлі менструацій, тривалого перебування на сонці, виснажливих дієт, а також надмірних фізичних навантажень.

Варто мати на увазі, що герпес на губах є досить заразним, і тому може передаватися через поцілунки, а також посуд, гігієнічні засоби та рушники.

Вірус герпесу

Лікування герпесу на губах

При появі симптомів герпесу на губах необхідно звернутися до лікаря. Це може бути дерматолог, терапевт або інфекціоніст.

В даний час медицина не розташовує препаратами, які могли б повністю знищити вірус герпесу в організмі людини. Однак існують противірусні засоби, за допомогою яких можна придушити розмноження вірусу і перевести його в «сплячий режим».

Крім противірусних мазей, хворому також призначають імуномодулюючі препарати і вітамін С.
 
У рідкісних випадках герпес на губах протікає у важкій формі і призводить до ускладнень. У такій ситуації хворому показаний прийом системних противірусних препаратів. Іноді є ризик приєднання вторинної бактеріальної інфекції, і лікарі призначають антибіотики.

Герпес

Профілактичні заходи

Оскільки основним негативним фактором у розвитку герпесу на губах виступає знижений імунний статус, то профілактика цього захворювання, головним чином, спрямована на підвищення імунітету. У теплу пору року можна починати проводити гартують процедури, які істотно підвищують захисні механізми. Крім загартовування, необхідно дотримуватися принципів раціонального і збалансованого харчування.

Людям зі зниженим імунітетом лікарі можуть призначити прийом полівітамінних препаратів, імуномодуляторів, адаптогенів і фітопрепаратів.

Вищеперелічені заходи, звичайно ж, не є гарантією того, що ви уникнете зараження, але зведуть ймовірність інфікування до мінімуму. Майте на увазі, що в осіб з імунодефіцитом рецидиви герпесу будуть виникати набагато частіше і протікати вони будуть набагато важче. Тому питанням зміцнення імунітету потрібно зайнятися серйозно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІТРЯНКА І ГЕРПЕС – ОДНЕ І ТЕЖ?

ГЕРПЕС ШКІРИ І СЛИЗОВИХ

ГЕРПЕС У ДІТЕЙ: ЛІКУВАННЯ