Труднощі з відкриттям голівки статевого члена виникають у 90% новонароджених хлопчиків. У немовлят чоловічої статі шкіра крайньої плоті (препуцій), як правило, зрощена з головкою статевого члена за допомогою синехій – своєрідних спайок, які не дозволяють голівці показуватися назовні. Так природа оберігає статевий орган дитини від попадання інфекції. Але багато особливо вразливих мам починають бити тривогу завчасно. Тому ми вирішили привести 10 фактів про фімоз, які зможуть пролити світло на цю делікатну проблему.

1. Фімоз у дорослих чоловіків характеризується звуженням крайньої плоті різного ступеня вираженості. І перший факт про фімоз полягає в тому, що в медицині немає точного трактування, яку ступінь звуження крайньої плоті вважати патологією, а яку нормою. Відомо достатню кількість випадків, коли дорослі чоловіки спокійно живуть, незважаючи на те, що їхня крайня плоть відкриває тільки половину голівки статевого члена.

2. Фімоз у хлопчиків до трьох років також не має яскраво вираженої симптоматики. Просто фізіологія розвитку статевого члена така, що з народження і до трирічного віку крайня плоть відділяється від головки поступово, і в більшості випадків до шести років так званий фізіологічний фімоз проходить сам собою.

3. Ще один факт про фімоз: іноді звуження крайньої плоті у чоловіків зумовлена ​​генетичними, спадковими факторами.

4. Варто відзначити ще й той факт, що мільйони чоловіків у всьому світі абсолютно не турбуються проблемою фімозу, оскільки в культурі деяких етнічних груп передбачено обрізання крайньої плоті. Операція, що триває декілька хвилин, на все життя позбавляє чоловіка від крайньої плоті, та від пов’язаних з нею проблем.

5. Важка ступінь фімозу зустрічається не так вже часто. Всього у 2-3% відсотків хлопчиків крайня плоть звужена настільки, що перешкоджає процесу сечовипускання. Природно, така проблема вирішується хірургічним втручанням.

10 фактів про фімоз

6. Атрофічний фімоз – такий діагноз ставлять тим чоловікам, у яких шкіра крайньої плоті надмірно тонка. При відтягуванні на головку (наприклад, в процесі збудження статевого члена) тонка крайня плоть покривається множинними мікротріщинами, що призводить до її запалення або утворення рубців. Невтручання в процес рубцювання наводить ще більшого звуження крайньої плоті.
 
7. Гіпертрофічний фімоз – надзвичайно щільна, довга суджена крайня плоть. Небезпечний такий вид фімозу насамперед тим, що ускладнює гігієну статевих органів. На внутрішній слизовій крайньої плоті накопичуються виділення, утворюючи сприятливе середовище для розмноження бактерій.

8. Факт від хірурга: якщо фімоз не викликає занепокоєння і дискомфорту у дитини, то і батькам тривожиться не слід. Патологія зазвичай проходить сама собою до 8-10 років. А ось фімоз у дорослих чоловіків швидше за все вимагає хірургічного втручання.

10 фактів про фімоз

9. Баланит (баланопастіт) – запалення голівки статевого члена (внутрішнього листка крайньої плоті). Це захворювання є чи не найстрашнішим ускладненням фімозу. При легких формах запалення призначається промивання крайньої плоті слабким розчином марганцівки. У важких і запущених випадках проводиться обрізання крайньої плоті.

10. І останній факт: циркумізація (або обрізання крайньої плоті) – радикальне, але на думку багатьох лікарів єдино вірне рішення проблем з фімозом. Найсучасніший метод висічення крайньої плоті за допомогою лазера допоможе без крововтрат, без набряклості статевого члена і практично без больових відчуттів назавжди закрити для себе питання фімозу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ФІМОЗ: ОБРІЗАННЯ БЕЗ ВІРИ

БАЛАНІТ, БАЛАНОПОСТИТ, ФІМОЗ

ВІДНОВЛЕННЯ КРАЙНЬОЇ ПЛОТІ