Незалежно від наявності симптомів вірусу Зіка, після відвідування небезпечних регіонів медики радили парам утримуватись від незахищеного сексу протягом 8 тижнів. Тепер офіційні рекомендації можуть змінитися: вчені виявили вірус в спермі чоловіки, який заразився 6 місяців тому.

Нові дані, опубліковані в журналі Eurosurveillance, відкривають ще одну небезпеку вірусу Зіка: хвороба зберігається в організмі довше, ніж вважалося раніше. Чоловікам, у яких діагностовано вірус Зіка, не рекомендується займатися сексом без презерватива як мінімум 6 місяців після прояву симптомів захворювання.

Автори дослідження детально описали випадок 40-річного італійця, який в січні 2016 повернувся з двотижневої поїздки на Гаїті з лихоманкою і висипом. Через 9 днів після появи перших симптомів лікарі виявили в плазмі його крові вірус Зіка. Через 15 і 47 днів після звернення в лікарню аналіз показав наявність вірусу в сечі і слині пацієнта. Через 181 день після того, як хвороба проявилася, в спермі чоловіки досі зберігаються вірусні частинки.

Читайте також:  Чотири продукти, які допоможуть захистити шкіру восени

– Результати дослідження підтверджують, що вірус Зіка може репліцироватись саме в чоловічих статевих шляхах, зберігаючись в спермі, – пишуть вчені з Університету Падуї в Італії.

Раніше вважалося, що вірус Зіка може зберігатися в спермі не більше 93 днів після появи симптомів: такі висновки були отримані в результаті обстеження 27-річного француза. Дослідники докладно виклали свої спостереження в новому серпневому випуску журналу The Lancet, але вже 2 тижні інформація втратила свою актуальність.

У квітні 2016 Центр по контролю і профілактиці захворювань (США) підтвердив, що вірус Зіка викликає мікроцефалія у новонароджених. Також інфекція пов’язана з тимчасовим паралічем – синдромом Гієна-Барре. Головне джерело вірусу – комарі Aedes, але він також може передаватися статевим шляхом.

Читайте також:  Оброблена їжа сприяє раку кишечника

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
9 ВАЖЛИВИХ ПИТАНЬ ПРО ВІРУС ЗІКА