Як не дивно, але літо може захмаритися застудами і низкою лор-захворювань. Всьому виною – «літній» спосіб життя.

Недуга, якої ніхто не чекає

Ви думаєте, що застуди, ангіни і отити вже позаду? Ви глибоко помиляєтеся, адже незважаючи на спекотну погоду, в отоларингологів роботи вистачає. Насправді, простудні захворювання не є сезонними, і можуть виникати цілий рік. У розвитку недуги винні мікроорганізми (віруси і бактерії), які запускають запальний процес на слизових оболонках носа і ротоглотки.

Літні варіанти подібних захворювань в переважній більшості випадків є підсумком перших купань, надмірного перебування у водоймах, попадання води у вуха, тривалого знаходження в кондиційованих приміщенні та інших причин. Крім того, саме в літній час ми часто ласуємо морозивом і п’ємо холодну воду. А це прямий удар по нашому горлу, що в підсумку призводить до розвитку ангін, тонзилітів, фарингітів та інших захворювань горла. Але давай все по порядку.

Рятуємо наші вуха

Нирцям і любителям підводного плавання потрібно бути особливо обережними у літній період. Найпоширеніше літнє захворювання у купальщиків – це зовнішній отит – запалення шкіри слухового проходу. Майте на увазі, що при купанні в стоячій воді ймовірність розвитку отиту вище, ніж у проточній воді. А найкраще купатися на море, так як морська вода дуже рідко стає причиною лор-захворювань.

Характерною ознакою зовнішнього отиту є больові відчуття при натисканні козелка (виступу у вушній раковині).

При підозрі на отит ні в якому разі не варто самостійно призначати собі антибіотики. При пульсуючих болях у голові і витіканні гною, категорично не можна прикладати тепло до хворого вуха.

За наявності вищезазначених ознак отиту потрібно обов’язково показатися лікарю, який призначить лікування.

Лікуй нежить до кінця!

Не долікований до кінця нежить може перерости в гайморит. Зокрема, ймовірність розвитку гаймориту підвищується, якщо гостре респіраторне захворювання переноситься на ногах без належного лікування. У разі закладеності носа довше десяти днів, існує ймовірність поширення вірусу в пазухи, де патогенні мікроорганізми провокують розвиток запального процесу.

Підхопити нежить влітку – простіше простого! Варто посидіти на протязі, або вийти з кондиціонованого приміщення на вулицю. Різкі перепади температур дуже згубно впливають на організм. Якщо ви довгий час сиділи в приміщенні, де було +18, а потім вийшли в тридцятиградусну спеку, то так можна не тільки схопити нежить, а й заробити запалення легенів. По можливості намагайтеся встановлювати на кондиціонерах не екстрим низькі температури.

При наявність тривалого нежитю найкраще звернутися до лікаря, адже на початкових стадіях гайморит легко піддається медикаментозному лікуванню.

Якщо застуда (грип, ГРВІ) затягнулася, потрібно більш інтенсивне лікування. Більш адекватно підібрати схему лікування допоможуть результати загального аналізу крові, бактеріального посіву, огляд ЛОР лікаря.

Любителям холодного

Ну яке літо без морозива або холодного освіжаючого напою! Любителі цих ласощів повинні уважніше стежити за своїм горлом, адже саме воно стає жертвою захоплення літніми ласощами.

При вживанні морозива або крижаних напоїв виникає переохолодження, внаслідок чого запускаються нервово-рефлекторні процеси, які можуть стати причиною розвитку запального процесу. Реакція слизової оболонки ротоглотки призводить до активного розмноження мікроорганізмів, які раніше там знаходилися, але не завдавали нам ніякої шкоди. Стрімке розмноження мікроорганізмів призводить до погіршення стану і розвитку інфекційного захворювання, наприклад ангіни.

Намагайтеся в літній час не зловживати морозивом та холодними напоями. Краще всього пити напої кімнатної температури, або трохи охолодженні. А для того щоб ангіна наздоганяла якомога рідше, потрібно загартовувати горло. Існують різні способи гартування: загартовування льодом, холодною водою, відварами трав і навіть загартовування з допомогою морозива.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІТНІ ХВОРОБИ: ЯК ЇХ УНИКНУТИ?

ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ГОРЛА