ГоловнаНовини Здоров'яЯк виявити дефіцит заліза і що їсти, якщо підозри підтвердилися

Як виявити дефіцит заліза і що їсти, якщо підозри підтвердилися

Залізо – це життєво необхідний мінерал. Організм отримує його тільки ззовні, тобто з їжею. Значимість заліза дуже висока, адже воно необхідне для більшості функцій і процесів, щодня протікають в нашому організмі.

Залізо

Симптоми дефіциту заліза в крові

Щоб виявити дефіцит даного мінералу, слід звернути увагу на характерні ознаки:

Якщо організм відчуває нестачу заліза, то ви можете почати часто хворіти. Це можуть бути застуди, нежить або грип. Виникнення захворювань обумовлено зниженням захисної здатності організму і занепадом сил імунної системи, викликаними дефіцитом мінералу.

Також недолік заліза призводить до підвищеної стомлюваності і хронічної втоми. Якщо організм відчуває гостру нестачу речовини, то виникають проблеми з транспортуванням кисню по тілу. Таким чином, виникає хронічна втома, запаморочення та інші неприємності зі здоров’ям.

Варто придивитися до кольору шкіри. Якщо ви помітили, що стали занадто бліді, то це також може бути сигналом дефіциту заліза. Варто пройти ретельне обстеження, бо наявність такого симптому не обіцяє хороших наслідків.

Вірною ознакою нестачі заліза в організмі можуть стати проблеми з шкірними покривами. Також увагу слід приділити стану волосся і нігтів. Може виявлятися нехарактерний висип, ламкість волосся і т. п.

Якщо за службовим обов’язком вам доводиться активно використовувати фізичну силу, або ви просто тренуєтеся, а м’язи відгукуються неохоче і швидко втомлюються – це говорить про дефіциті заліза. Крім того, навіть після невеликих тренувань вас можуть турбувати болі, від яких не врятують ні підготовка, ні розтяжка.

Як заповнити дефіцит заліза

Заповнити необхідну кількість заліза дуже просто. Варто придивитися до щоденного меню і перевірити, чи є в ньому наступні продукти:

  • Буряк. Овоч насичений залізом і в помірних кількостях споживання здатний чудово компенсувати його дефіцит. Крім того, буряк може стати прекрасним елементом більшості страв, а значить зовсім не обов’язково їсти його «наголо».
  • Боби. Взагалі всі бобові – це прекрасні продукти, вкрай корисні з точки зору їх насиченості залізом. Так само, як і буряк, вони можуть бути використані в якості інгредієнтів дуже смачних і корисних страв.
  • М’ясо. У будь-якому його вигляді, будь-який його сорт – це неймовірно корисний продукт. При дефіциті заліза варто налягати на м’ясні страви. Також важливі субпродукти, особливо печінка.
  • Крупи і гранатовий сік. Особливо корисною може стати гречка. А гречка, приготована з м’ясом і запита соком граната – справжній удар по дефіциту заліза.

Прислухайтеся до сигналів свого тіла, правильно харчуйтеся і не допускайте дефіциту такого важливого мінералу, як залізо. Будьте здорові!

Джерело: headinsider