Поява раку легенів звично асоціюється з сигаретами. Так, курці ризикують більше, але чому тоді серед хворих стільки любителів ЗСЖ?

Рак легенів – найбільш поширене онкологічне захворювання. За рік воно вражає близько півтора мільйона людей. Приблизно 58% з них живуть у добре розвинених в медичному плані державах. Але ця проблема всього світу. Показники одужання і виживаності пацієнтів рік від року практично не збільшуються. Для порівняння, після виявлення раку грудей – 34% вдається врятувати.

Найпопулярніша причина поява раку легенів – куріння. Але є ще одна, досить незвичайна – гендерна відмінність. Виявляється, чоловіки частіше хворіють на рак легенів, хоч і серед чоловічої статі частота появи за останні роки знижується, а серед жінок збільшується на 27%. Вчені вважають, що просто жіночий організм по-іншому реагує на нікотин, тому ДНК жіночої статі більше піддається руйнуванню від впливу тютюну. До того ж, з кожним роком пані все частіше стали палити.

Статистика свідчить, що 85% випадків виникнення захворювання – вина куріння. Але не тільки нікотин шкодить легеням, так як 5-10% не курили ніколи. Навіть у цьому випадку жінки більше схильні до появи цього захворювання – 1 до 5, а у чоловіків 1 до 10. Виходить, некурящі жінки хворіють частіше.

Фахівці це пов’язують з тим, що у багатьох курять чоловіки чи батьки. Пасивне куріння збільшує ризик появи раку легенів на 20-30%. Кожен рік від нього помирає 64% жінок.

Крім того, у некурящих людей може розвинутися онкологія через звичаїв готування їжі. Наприклад, в Індії часто готують на вогні, через це у жінок часто розвивається рак легень.

Вчені також вважають, що ультрафіолетові промені, канцерогени і віруси можуть викликати мутацію клітин людини. Радіоактивний газ радон і азбест теж розвивають злоякісні пухлини. Крім того, погано легким людини робить забруднення повітря, проте вчені не схильні звинувачувати погану екологію в появі раку легенів, в даний час ризик не такий вже й високий.

Відзначимо, що якщо у вас з’явилися такі симптоми, як кашель, задишка та біль у грудях, то негайно зверніться до лікаря. Не факт, що це буде рак, але слід пам’ятати, що з кожним роком збільшується число хворих, тому потрібно пройти обстеження якомога раніше.