Раніше ЗМІ повідомили з посиланням на заяву шведських вчених про те, що зниження температури повітря нижче нуля градусів може бути дуже небезпечним для людей зі слабким серцем, – зокрема, стати фактором серцевого нападу. Але експерти висловилися про те, що властиве сезону похолодання не є «вбивчою» для сердечників.

Шведські фахівці з Лундського університету опублікували в журналі JAMA Cardiology свої доводи про те, що холоди викликають звуження судин, яке загрожує організму серйозними наслідками. Шведські вчені відзначають, що під час сильних морозів через звуження судин в серці надходить менша кількість кисню. Крім того, в зимові місяці люди частіше схильні до вірусних захворювань, що дає додаткове навантаження на серце.

Але, за словами лікаря-кардіолога, експерта Всеросійського форуму «Здоров’я нації» Нани Погосової, в зниженні температури повітря до нуля градусів ніяких ризиків для стану сердечників немає. Погосова зазначила в інтерв’ю «Російській газеті»: спазм судин може статися «при дуже виражених низьких температурах нижче мінус 15, мінус 20 градусів – у людей, які страждають від ішемічної хвороби серця».

Однак, додала лікар-кардіолог, дотримання давно відомим медичним рекомендаціям дозволяє людям з хворим серцем спокійно переживати холодний сезон. Ці рекомендації такі: тепло одягатися, не перебувати на холоді довгий час, не займатися фізичною активністю в морози.

«Для людей, що страждають серцево-судинними захворюваннями, прихід зими і температура нижче нуля нічим не загрожують здоров’ю, якщо вони не будуть переохолоджуватися чи впадати в ще якісь крайнощі», – сказала фахівець.

Піддав сумніву викладене в пресі трактування даних зарубіжних дослідників і доктор медичних наук Геннадій Онищенко. Він звернув увагу на те, що людям, які піклуються про своє здоров’я, слід насамперед захищати свій організм від стресу і, зокрема, не переміщатися на короткий строк з холоду в жаркий клімат.

«Якщо люди, що живуть у своїй кліматичній зоні, будуть дотримуватися елементарних правил: одягатися по сезону, не порушувати режим перебування на свіжому повітрі, наприклад, то не думаю, що фактори, описані в статті шведських вчених, дадуть якийсь помітний відсоток зростання захворюваності», – зазначив Онищенко, коментуючи висловлювання про серйозну небезпеку холодів для здоров’я.

Раніше ми писали про те, який сік ефективно захищає від розвитку хвороб серця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗМІЦНИТИ СЕРЦЕ?

5 ОЗНАК ТОГО, ЩО СЕРЦЕ СКОРО ВІДМОВИТЬ