Яким чином тип темпераменту впливає на успіхи в спорті, як визначити свій тип, і дізнатися, як краще всього мотивувати себе на довгоочікуваний результат?

Темперамент: колірне кодування

Ще Гіппократ, що жив 2500 років тому, поділяв людей на чотири типи темпераменту: сангвінік, холерик, меланхолік і флегматик. Але мало хто хоче бути «флегмою», і для більшої абстрактності психологами було введено колірне кодування.

Звичайно, теорія темпераментів не універсальна, і по ній не можна робити загальні висновки про людину, так як часто зустрічаються виключення. Але будемо вважати, що для опису мотивації в спорті й фітнесі цієї теорії цілком достатньо.

Зелені – довголіття і здоров’я

«3 підходи по 7 повторень у кожному, вага 43%, 57% і 69% від максимального в кожному підході відповідно» – їх програма, «42% калорій з білка, 37% з вуглеводів, 21% – з жирів» – їх дієта . Зеленим потрібні максимально чіткі рекомендації.

Зелені простіше всього домагаються успіху в тренуваннях, досить швидко прогресують у зростанні м’язів, оскільки найголовніше в заняттях спортом – це сталість програми і графіка тренувань. А з цим у Зелених проблем якраз і не немає.

Зелені займаються спортом для свого майбутнього здоров’я. Їм важливо, як вони будуть виглядати через 15 років, і те, як вони при цьому будуть себе почувати. Головна мотивація для них – не сьогоднішній результат, а те, що буде завтра і що буде завжди.

Читайте також:  Чому важливі сушильні камери для обробки деревини?

Вважається, що приблизно 20% володіють яскраво вираженими якостями Зелених. Такі люди займаються роботою у вузькій області, про яку вони знають всі. Вони розважливі, вони завжди планують все наперед, і піклуються в першу чергу про свою думку.

Сині – першопроходці і відкривачі

Вони пробували йогу, пілатес, вправи з ременями, пліометріку і спліт-тренування. Сині займаються спортом не для того, щоб накачати груди і біцепс до літа, вони займаються ним для того, щоб бути готовими до серфінгу і сноуборду.

Мотивація для Синіх – інтерес. Їм дійсно цікаво щось нове, їм важливо розповісти друзям, що вони були перші, хто спробував цікаву фітнес-техніку. Їм важливий не сьогоднішній результат, а те, що буде мати цінність і завтра.

Але для того, щоб досягти форми, важливо сталість як в програмі, так і в дієті і графіку тренувань, а от з постійністю біля Синіх складніше всього: вони не можуть планувати на тиждень вперед, адже вони весь час у русі, і їх плани змінюються .

Приблизно 15% людей можна віднести до цього типу. Найчастіше це представники творчих професій; будь-яка робота з таблицями навіває тугу, оскільки їм важливо щодня робити щось нове. Крім цього, Сині не люблять тиск і авторитаризм.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Червоні – цілеспрямовані переможці

Вони постійно кидають виклики собі і оточуючим, а спорт для них – це змагання. Вибравши мету, Червоні методично до неї прагнуть, щоб в кінці похвалити себе в тому, що змогли цю мету підкорити. Приблизно 10-15% населення володіють такими якостями.

Червоним важливо бути першими, і для цього підійдуть будь-які засоби. Якщо потрібно рахувати калорії – вони будуть рахувати, якщо потрібно перебудувати своє життя під графік тренувань – вони перебудують. Потрібно буде жити спортом – вони будуть. Головне – мета.

Не кожен тренер зможе з ними впоратися, адже вони будуть ставити під сумнів будь-який авторитет. Їм потрібен не просто тренер, а Учитель, якому вони безмірно довіряють і в досвід якого вірять. Інакше вони стануть вчити тренера, як тренувати правильно.

Мотивація для Червоних – завжди добиватися мети і бути номером один. Причому, як тільки вони отримують цю мету, вони поставлять наступну і йдуть до неї. Тому мета важлива саме сьогодні, оскільки завтра або в наступному році вона буде не актуальна.

Жовті – пляжні любителі

Вони не хочуть змагатися і бути кращими, вони не збираються займатися сноубордом або вейв. Жовті не хочуть вчити інших, або робити чиєсь життя кращим. Вони просто хочуть зробити прес і показати його на пляжі, щоб інші їм заздрили.

Читайте також:  Чому важливі сушильні камери для обробки деревини?

Мотивація для Жовтих – оцінка оточуючих. Їм важливо, щоб інші позитивно оцінювали те, що вони роблять, і ті результати, яких вони досягли. А найскладніше – відірвати себе від дивана і відправити в спортзал, де ще доведеться і напружуватися.

Без хорошого тренера Жовтим складно, – їм потрібен той, чиїй думці вони повністю довіряють, і в чиєму авторитеті не сумніваються. Якщо тренер сказав три підходи, значить три підходи. Але а якщо в інтернеті пишуть інше, значить в інтернеті брешуть.

Більше 50% людей відноситься до переважного Жовтого типу. Стабільність і сталість для них важливіше всього. Результат потрібен в короткостроковій перспективі і з мінімальними зусиллями. І бажано, щоб хтось ще проконтролював виконання.

Залежно від типу темпераменту на різних людей впливають різні види мотивації: комусь важливий швидкий результат за всяку ціну, а комусь – робота на майбутнє; хтось дбає тільки про свою думку, а для когось важлива оцінка оточуючих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВЕГЕТАРІАНСТВО І СПОРТ

ЯКИЙ СПОРТ ВИБРАТИ ДЛЯ СХУДНЕННЯ