З цією неприємною проблемою стикається приблизно кожен 20-ий чоловік на Землі. Але чи обов’язково терпіти дискомфорт?

Як стверджують фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я, від підвищеної пітливості страждає кожен двадцятий житель Землі. І, мабуть, найнеприємніший прояв гіпергідрозу — це потіння ніг. Повністю впоратися з цією проблемою, швидше за все, не вийде, але зменшити симптоми — цілком можливо.

Визначте тригери

Навіть якщо у вас підвищена пітливість, ноги або долоні не будуть потіти постійно: як правило, потовиділення посилюється під впливом різних тригерів, від продуктів і напоїв до прийому певних медикаментів. Щоб точно встановити фактори, що підсилюють пітливість, протягом декількох тижнів відзначайте силу і частоту потовиділення.

Не забувайте про гігієну

Не рідше, ніж двічі в день варто мити ноги, якщо у вас підвищена пітливість — причому, бажано при цьому користуватися милом або іншими засобами з екстрактом евкаліпта або чайного дерева. Ці рослини мають антибактеріальний ефект і знищують мікробів, які є головною причиною неприємного запаху поту.

Користуйтеся антиперспірантами

Тільки не плутайте їх з дезодорантом! На ніч, після того, як ретельно вимиєте і висушіть ноги, нанесіть на стопи антиперспірант. Протягом перших декількох тижнів наносите засіб 3-4 вечора в тиждень, а потім — один раз в сім днів.

Продовження на наступній сторінці: 1 2