Домашні тварини для багатьох стають повноцінними членами сім’ї. Але навіть тоді не варто забувати про те, що вихованець залишається твариною, а тварини можуть бути переносниками небезпечних інфекцій.

Так, наприклад, кішки можуть поширювати фекально-оральним шляхом збудники таких захворювань як лямбліоз, сальмонельоз, токсоплазмоз та кампілобактеріоз. Щоб мінімізувати ризик зараження після збирання котячого лотка, необхідно ретельно мити руки.

Загрозу представляють навіть подряпини, які є частою «прикрасою» власників котів. Через такі рани можуть передаватись бактерії Bartonella henselae.

Собаки здатні передавати ще більше інфекцій, оскільки вони часто бувають на вулиці та вступають у контакт з іншими собаками, у тому числі з безпритульними.

У більшості випадків господарі не заражаються від вихованців небезпечними захворюваннями, але певні варіанти поведінки можуть посилити ризик зростання таких випадків. Нідерландські вчені з’ясували, що половина власників свійських тварин дозволяють їм облизувати свої особи, а 18% пускають собак у свою постіль. 45% власників кішок розповіли, що дозволяють своєму коту «гуляти» кухонною раковиною та столами.

Небезпеку становлять і поцілунки з тваринами. Так, у жительки Японії розвинувся менінгіт після того, як вона регулярно цілувала морду свого собаки. Хвороба викликала інфекція Pasteurella multicoda, яка найчастіше зустрічається у ротовій порожнині кішок та собак.

Ще необережніше поводяться діти, які можуть засунути руки в рот після контакту з вихованцем.

У групі ризику переважно перебувають люди з ослабленим імунітетом. Це люди похилого віку, діти, вагітні жінки і ті, хто мають хронічні захворювання, пов’язані з імунною системою. Щоб убезпечити себе, потрібно дотримуватись кількох правил поведінки з домашніми тваринами:

  • Завжди мийте руки після контакту з вихованцем, його іграшками, лотком або мисками;
  • Не дозволяйте тварині облизувати обличчя чи відкриті рани;
  • Слідкуйте за дітьми, які грають із свійськими тваринами;
  • Не пускайте вихованців на кухонні поверхні;
  • Не забувайте про ветеринарну профілактику зоонозних інфекцій та захворювань.