Існують продукти, з якими не можна поєднувати ліки – про це попередила в інтерв’ю лікар-ендокринолог Ірина Калініна.

Медик розповіла, що, потрапляючи до організму, лікарські препарати взаємодіють із харчовими компонентами. Ряд речовин, які у продуктах, можуть негативно проводити засвоєння тих чи інших медикаментів.

Наприклад, кислі фруктові та овочеві соки знижують дію антибіотиків, антисекреторних засобів, а також препаратів проти пухлин та із вмістом заліза.

Медик додала, що деякі поєднання продуктів та ліків може виявитися небезпечним. Зокрема до них відноситься вживання журавлини або журавлинного соку при прийомі антикоагулянтів – засобів, які лікують тромбоз. За словами Калініної, біологічно активні сполуки журавлини можуть порушувати дію цих препаратів та сприяти кровотечі.

Читайте також:  Чим небезпечна для здоров'я різка втрата ваги при схудненні

Крім того, ліки-антикоагулянти медик порадили не поєднувати з продуктами, які насичені вітаміном К (не слід їсти огірки, сою, квасолю, зелений листовий салат, капусту, шпинат). За високого рівня цього вітаміну в організмі ефективність таких медикаментів знижується.

Також лікар закликала не пити молоко, притискаючи деякі ліки.

«При взаємодії з молоком антикоагулянтів, а також антибіотиків і сечогінних ліків реакції, що утворюються, можуть знижувати всмоктування перелічених лікарських засобів. Іноді значно – до 80%», – сказала спеціалістка.

Тим, хто приймає препарати із залізом, медик порекомендувала уникати їх поєднань із молочними продуктами, чаєм, кавою, горіхами, пшеничним хлібом, пшоняною кашею.

Читайте також:  Чому ви можете прокинутися з головним болем уранці