Чи правда, що силові тренування підсилюють шанс облисіти? Які фактори дійсно впливають на облисіння, і як дізнатися, чи загрожує воно вам в майбутньому?

Міфи і правда про облисіння

З облисінням пов’язано безліч міфів і помилок – починаючи з того, що від стояння на голові волосся починає випадати, закінчуючи тим, що від постійного носіння кепки можна облисіти. Більшість таких заяв не підтверджується.

Враховуючи важливість проблеми збереження волосся, в останні десятиліття здійснено прорив у питаннях вивчення як причин облисіння, так і способів його зупинити. Можна однозначно сказати, що нам пощастило набагато більше наших дідів і батьків.

Хто лисіє швидше?

Вважається, що на голові людини в середньому перебуває від 100 до 150 тисяч волосків, у блондинів їх більше, у брюнетів і рудих – менше. Щодня близько 100 волосся випадає, але на їх місці виростають нові. Якщо ж волосся не виростають, то людина лисіє.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи

Приблизно 25% чоловіків, які досягли віку 30 років, мають різну ступінь облисіння. Серед чоловіків, які досягли 60 років, понад 70% або облисіли, або починають втрачати волосся . Медичний термін, що позначає облисіння – алопеція.

Причини випадіння волосся

Випадання волосся може бути викликане як зовнішніми чинниками (стрес, неправильне харчування), так і внутрішніми, генетичними, причинами. Більше 60% випадків втрати волосся у чоловіків пов’язані з облисінням за спадковим приводів .

Раніше вважалося, що облисіння передається по жіночій лінії, але останні дослідження показують, що залежність передається по чоловічій лінії. Якщо ваш батько чи дід мав проблеми з волоссям, ваш шанс облисіти в 2.5 вище середнього.

Облисіння і тестостерон

У нашому ДНК закладено такий параметр, як чутливість волосяної цибулини до однієї з форм чоловічого статевого гормону тестостерону – дигидротестостерону. Чим сильніше корінь волоса піддається його впливу, тим швидше волосся відмирає.

Втрата волосся відбувається поступово – волосся стає тонше, коротше і світліше. При відсутності належного лікування, через 10-12 років гирла фолікулів заростають сполучною тканиною, і вони вже не можуть виробляти навіть пушкове волосся.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Харчування і випадання волосся

До інших причин, що викликають облисіння, насамперед належать перенесені хвороби, вживання медичних препаратів, стрес, строгі дієти, а так само брак ряду мікроелементів – вітамінів групи В, вітамін D, цинку і селену.

Крім цього, не забувайте, що волосся є білкової структурою, і при нестачі протеїну в харчуванні відбувається істотне ослаблення як самого волоса, так і волосяної цибулини. У довгостроковій перспективі це може призвести до облисіння.

Чи впливає спорт на волосся?

Не дивлячись на те що силові тренування ведуть до підвищення рівня тестостерону, в даний час не існує досліджень, що показують, що силові навантаження можуть прискорити розвиток облисіння у чоловіків, схильних до втрати волосся.

Наберіть, є дані, що показують, що сидячий спосіб життя і відсутність належного рівня фізичної активності можуть стати причиною більш ранньої втрати волосся у чоловіків (5). У будь-якому випадку, дана тема потребує подальшого вивчення.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Облисіння і стероїди

Як вже було згадано, нестача вітамінів В і цинку може служити причиною втрати волосся – враховуючи те, що при силових навантаженнях організм активно витрачає ці мікроелементи, важливо їх адекватне вживання з їжею, інакше можливий розвиток облисіння.

Крім того, вживання стероїдних препаратів, що викликають різкий підйом рівня тестостерону в організмі, в багатьох випадках призводить до втрати волосся – це є ще одним підтвердженням того, що стероїди не такі вже й нешкідливі.

Схильність до облисіння закладається на рівні ДНК і передається по чоловічій лінії. Спортивні навантаження, ймовірно, не викликають прискорення процесу втрати волосся. У наступних матеріалах читайте про те, як боротися з облисінням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАРОДНІ ЗАСОБИ ВІД ОБЛИСІННЯ

ДЕСЯТЬ ПРИЧИН ПОЯВИ ЛИСИНИ