Протягом першого місяця після покупки автомобіля експерти рекомендують проводити в ньому не більше півтори години на добу. В іншому випадку виникає високий ризик піддатися токсичному впливу хімічних сполук, якими сповнені випаровування салону новенької машини.

За даними медичних видань, для виробництва цілого ряду деталей, якими оснащуються салони автомобілів, використовуються продукти хімічної промисловості – пластик, герметики, адгезиви. До їх складу, в свою чергу, входять компоненти, які становлять небезпечні для здоров’я людини хімічні сполуки.
 
Зокрема, в матеріалах для оформлення салону машини присутні фенол, ксилол, хлор і бром. Під впливом сонячних променів і температури вони дають випаровування, здатні негативно впливати на нервову систему, слизові оболонки, печінку, нирки, а також гормональну систему і органи слуху. На думку фахівців, вдихання парів, що містять ці хімікати, може привести не тільки до розвитку нежитю та алергії, а й провокує гормональні збої, а також серйозно збільшує ризик виникнення ракових захворювань.
 
Також медики вказують на те, що деталі автомобільного салону містять чималу кількість свинцю, який є важким металом. Вдихання повітря, в якому присутні пари свинцю, може привести до збоїв в роботі репродуктивної системи. Шкіра для обтягування салону теж виливає специфічний аромат, в якому присутні альдегіди – хімікати, що використовуються для її обробки. Ці речовини негативно впливають на здоров’я органів дихання, зору і подразнюють слизові.
 
Не варто нехтувати рекомендацією проводити в новій машині тільки годину на добу, підкреслюють експерти. Дотримання цього правила допоможе вберегтися від шкідливого токсичного впливу хімічних сполук.

Читайте також:  Продукти для зниження холестерину назвали лікарі

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПАЛИТИ В МАШИНІ НЕБЕЗПЕЧНІШЕ, НІЖ В БАРІ

ВРЕД ОТ ПОДУШЕК БЕЗОПАСНОСТИ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News