Людина не може існувати окремо від природи. Тож на стан здоров’я та продуктивність впливають пори року, погода та температура навколишнього середовища. Сучасні люди стежать за цими змінами, щоб розуміти, як вони на них впливають.

 

Для фіксації стану є спеціальні додатки. Їх можна легко знайти в інтернеті, як і нові казино України 2023. За допомогою програм можна відстежувати цикли продуктивності, щоб планувати на них важливі життєві події.
Похмуро

Як впливає на людину температура повітря

Коли температура навколишнього повітря надто висока, це може призвести до теплового стресу, що може знизити продуктивність. Людина може відчувати втому, погіршення концентрації та зниження когнітивних функцій. Саме через цей факт в південних країнах існує таке поняття, як обідня сієста. Під час неї люди припиняють всіляку активність і відпочивають.

В ісламських країнах на спекотні місяці припадає великий піст. Під час нього люди також нічого не роблять в спекотні дні, а вся активність припадає на ночі. Ця традиція також пов’язана з бажанням уникати активності в спеку, не навантажувати шлунок їжею.

Здається, що більш продуктивним можна бути в холодну пору року, але ні:

  • холод заставляє нас знижувати активність;
  • капіляри звужуються, а тиск падає;
  • людина відчуває холод, дискомфорт, хоче спати.

Саме через зниження тиску в холодну пору року багатьом людям важко прокидатись та робити повсякденні справи. Також додає неприємних відчуттів і похмура погода.

Як пори року впливають на продуктивність

Є багато досліджень, які доводять, що в південних регіонах, незалежно від фінансового стану країни, люди в цілому більш щасливі. З одного боку влітку спекотно та хочеться відпочивати. А з іншого — саме влітку найдовший світловий день та сонячно. Отже, людина отримує багато вітаміну D та активності на свіжому повітрі. Це покращує загальний стан та продуктивність людини. Вона більше всього встигає, ефективно працює та цікаво проводить час.

Восени скорочується кількість денного світла. Це позначається на психологічному стані людини. Саме в цей час може виникнути сезонний афективний розлад (SAD) або зимовий депресивний розлад, що може призвести до погіршення настрою та зниження продуктивності. Більшість активностей стає менш доступними, тож організм ніби впадає в сплячку. Дослідження психологічного здоров’я підтверджують, що в країнах, де більшу частину року зима, часто йдуть дощі та похмура погода більше людей страждають на депресивні розлади.

Але ні погода, ні пори року не можуть повністю контролювати стан людини. Звісно, вони мають певний вплив, але його можна легко нівелювати за допомогою простих засобів:

  • приймати сезонні вітаміни C та D взимку, щоб організм не відчував нестачу сонця та свіжих фруктів так гостро;
  • змінювати харчування, в залежності від сезону — влітку легше, та більш поживне в холодну пору року;
  • використовувати системи опалення та кондиціювання;
  • обирати функціональний одяг та взуття по сезону.

Важливо відзначити, що вплив температури та пори року на продуктивність може змінюватись у різних людей залежно від їх фізіологічних та психологічних особливостей. Деякі люди можуть краще переносити певні кліматичні умови, ніж інші. Якщо людина помічає різкі зміни у своєму стані, необхідно звернутись до лікаря.

*На правах реклами