Ви коли-небудь у житті усвідомлювали, яку важливість представляють вуха для людини? Непогано б задуматися про це… Адже вуха не тільки дозволяють чути. Про них варто згадувати не лише тоді, коли ви відчуваєте біль у вусі. Ваші вуха можуть розповісти дуже багато цікавого про стан здоров’я. Далі розповімо, про які захворювання в прихованій формі може говорити орган слуху невербальних чином.

Приміром, представники нетрадиційної китайської медицини говорять про те, що функція вух — це ще і регуляція балансу чоловічої і жіночої енергії, а також передача інформації головного мозку.

Взагалі, ваші вуха можуть розповісти дуже багато цікавого про стан здоров’я. Так що подивіться на вуха, а далі розповімо, про які захворювання в прихованій формі можуть говорити вуха невербальних чином.

Цукровий діабет

Втрата слуху може бути симптомом різних серйозних захворювань, зокрема цукрового діабету. Згідно з дослідженням, яке було проведено у 2008 році під керівництвом Національного інституту охорони здоров’я США, втрата слуху в два рази частіше зустрічається у хворих на цукровий діабет в порівнянні з тими, у кого немає такого захворювання.

Крім того, у 30% дорослих, які схильні до цукрового діабету (у них підвищений рівень цукру в крові) частіше спостерігаються проблеми зі слухом, ніж у людей, які не схильні до діабету.

“Ми не знаємо точно, в чому полягає зв’язок між втратою слуху і діабетом. Ймовірно, це пов’язано з кровопостачанням внутрішнього вуха”, передбачає Сет Шварц, дипломований лікар, директор центру Listen for Life Center, розташованого в Сіетлі (штат Вашингтон, США).

Більше того, порушення обміну речовин, які відбуваються у хворих на цукровий діабет, можуть негативно позначатися на функціонуванні внутрішнього вуха; зокрема, тоді, коли пацієнтові важко впоратися з хворобою”, додає лікар.

До того ж, інфекції вуха часто зустрічаються серед пацієнтів з діагнозом “цукровий діабет”. До речі, такі хвороби протікають у них досить гостро.

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика

Діабет

Закупорені артерії

Наступного разу, коли ви будете проходити повз дзеркала, зверніть увагу на свої мочки вух. Вони гладкі і рівні, зморшок немає? Йдемо далі/ Якщо ви помітили діагональну складку або зморшку на мочці вуха, варто розповісти про це лікарю. Це тому, що лінія на мочці вуха (відома як знак Франка в честь дослідника Сандерса Т. Франка, який звернув увагу на неї в 1973 році), може бути потенційним індикатором хвороб серцево-судинної системи.

У 2012 році було проведено дослідження в Cedars-Sinai Medical Center (Лос-Анджелес, США). Результати експерименту були опубліковані в Американському журналі кардіології (American Journal of Cardiology). У пацієнтів з діагональною смугою на мочці вуха були частіше ознаки хвороби серця, ніж у тих, хто не помічав у себе такого явища.

Інше дослідження було опубліковане в Американському журналі судової медицини та патології (The American Journal of Medicine and Forensic Pathology) в 2006 році. Згідно з результатами, у людей у віці до 40 така складка була передвісником хвороб серцево-судинної системи у 80% випадків.

Тим не менш, деякі лікарі ставляться скептично до таких знаків. За словами Ноа Стерна, керуючого ЛОР – програми при Детройтському медичному центрі (штат Мічиган, США), особисто він не може “зробити висновок про те, що така складка є характерною ознакою коронарної недостатності”.

Проблема з щелепним суглобом

Ви турбуєтеся з приводу того, що болять вуха? Бувають алергічні хвороби вуха. Між тим, “багато людей, які звертаються з болем вуха, незабаром з’ясовують, що з вухами у них все нормально. Причина болю криється в щелепі”, розповідає Шварц. “Часто пацієнтів з болем у вусі просто неправильно діагностують”, пояснює лікар.

Читайте також:  Как выбрать уходовые средства для малышей?

Одна з частих причин, чому виникає біль у вусі, пов’язана з порушенням роботи скронево-нижньощелепного суглоба. Він з’єднує щелепу з кістками, які знаходяться навпроти кожного вуха. Біль у вусі може з’явитися в процесі:

  • жування;
  • вимовляння слів;
  • відкривання рота широко.

Якщо дискомфорт зберігається, а отоларинголог запевняє, що з вухами у вас все в порядку, то доведеться звернутися до стоматолога.

Тривожність, підвищений тиск, пухлина головного мозку

У вас чується дзвін у вухах? Це явище називається тиннитус. Дзвін у вухах або шум — симптоми майже 200 захворювань, починаючи від тривожності і депресії і закінчуючи гіпертонією. Якщо у вас тільки один цей симптом, то тоді навряд чи варто турбуватися.

У рідкісних випадках дзвін у вухах може вказувати на те, що в організмі розвинулася доброякісна пухлина мозку (нейрома слухового нерва). Вона вражає нерв, який впливає на слух.

Гарна новина полягає в наступному: “Якщо дзвін у вухах періодичний, не варто сильно переживати,” каже Шварц. Якщо дзвенить у вусі кілька місяців, зверніться до лікаря.

Вухо

Алергія

Коли справа доходить до симптомів алергії, то сльозяться очі і нежить привертають загальну увагу. Правда, варто звернути увагу ще й на вуха. У вас можуть з’явитися проблеми зі здоров’ям, якщо ви спостерігаєте у вухах:

  • сверблячка у вухах;
  • набряк вух;
  • погіршення слуху.

“Євстахієва слухова труба сполучає ніс з вухами. Вона повинна відкриватися і закриватися, щоб повітря вільно циркулювало між цими органами,” каже Стерн.

Чому закладає вуха? Коли при алергічному риніті спостерігаються застійні явища, то це погано позначається на функціях євстахієвої труби. Виникає відчуття закладеності у вухах, як якщо б ви летіли в літаку. Зазвичай при алергії доктора:

  • призначають засоби, що зменшують набряки (у вигляді спреїв),
  • радять придбати зволожувач повітря;
  • рекомендують вживати велику кількість рідини.
Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?

Це полегшить закладеність носа і зменшить шум у вухах.

Пух

Гепатит, рак, інфекція вуха

Більшість людей думають, що вушна сірка — всього лише бруд. Часта і глибока чистка вух може завдати шкоди. Але при цьому сірка володіє змащувальними і бактерицидними властивостями. До того ж, сірка захищає вухо від різних мікробів. Склад сірки може вказувати на наявність захворювань в організмі. “Існує чіткий зв’язок між тим, що входить до складу вушної сірки, і різними захворюваннями”, каже Шварц.

Лікар додає, що ДНК деяких захворювань, наприклад, гепатиту, можуть проявлятися у вушній сірці. Це можна порівняти з тим, як інші інфекції виявляються в крові або слині пацієнта. Тому склад вушної сірки може бути передвісником хвороби.

У 2009 році японські дослідники опублікували результати свого дослідження в медичному журналі FASEB Journal. Після проведеного експерименту вчені стали стверджувати, що волога, липка сірка з’являється у тих, у кого розвивається рак молочної залози. Вчені виявили мутацію гена ABCC11. Поки не до кінця зрозуміло, з чим це пов’язано. Якщо ви помітили таку вушну сірку у себе, не піддавайтеся паніці, а просто здайте аналізи.

Найголовніше — не ставити собі діагноз відразу після того, як людина вивчила вміст власного вуха і поспостерігала за собою. Пам’ятайте, що сірка з зеленуватим відтінком і з неприємним запахом вказує на наявність інфекції вуха. У будь-якому випадку, всі ці висновки може підтвердити або спростувати тільки людина з медичною освітою в індивідуальному випадку після проведеної діагностики. А ось дякувати і поважати вуха можна починати вже прямо зараз!

Джерело: Prevention

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВУШНИЙ ШУМ І ЙОГО ЛІКУВАННЯ