Овуляція – частина менструального циклу, але що ми знаємо про неї? Насправді, коли в яєчнику дозріває яйцеклітина, в організмі відбувається ряд змін. Деякі з них ви можете помітити, а інші – ні.

Овуляція зазвичай відбувається в середині менструального циклу, приблизно за 14 днів до початку менструації, якщо ваш цикл становить 28 днів. Якщо цикл триває більше або менше 28 днів, то овуляція може початися на чотири дні пізніше або раніше.

Якщо ви приймаєте гормональні протизаплідні препарати і використовуєте їх у відповідності з вказівками, овуляція не відбувається. Гормони у таких таблетках, особливо прогестерон, примушують ваш організм думати, що ви вагітні, тому яєчники не овулюють. Якщо під час використання мідної внутрішньоматкової спіралі овуляція відбувається, то гормональні внутрішньоматкові засоби (ВМС) частково пригнічують овуляцію, а це означає, що іноді вона все-таки відбувається. Крім того, ВМС роблять ендометрій матки тоншим, запобігаючи попаданню сперми в яйцеклітину, що також допомагає вам не завагітніти.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению

Так що ж відбувається під час овуляції?

Змінюється цервікальний слиз

Біологічна місія овуляції – ваша вагітність. Через збільшення естрогену цервікальний слиз стає щільнішим (що добре для сперматозоїда) і набуває вигляду яєчного білка. По виду цервікального слизу ви можете визначати настання овуляції.

Ви можете відчувати невелике роздратування

больові відчуття при овуляції

Це трапляється не з усіма, але у деяких жінок овуляція супроводжується больовими відчуттями. Це відбувається, коли яйцеклітина вивільняється з фолікула у вашому яєчнику. Зазвичай цей процес не відчувається, але іноді можуть з’являтися неприємні відчуття. Рівень болю, яку відчувають жінки, дійсно може змінюватись. Деякі відчувають незначний напад, який швидко проходить, інші навіть звертаються в лікарню, думаючи, що у них апендицит.

Читайте також:  Роль японського колагену в таблетках для підтримки здоров'я суглобів – Japan Trading
Підвищується ймовірність захворіти

Коли ви овулюєте, ваша імунна система тимчасово слабшає, щоб дозволити сперматозоїдам вижити. У такі моменти ви більш уразливі для різних захворювань. Дослідження, описані в Journal of Leukocyte Biology пояснюють, що існує період уразливості імунної системи у момент овуляції, що може зробити вас більш сприйнятливими до різних інфекцій, таких як дріжджові інфекції або ІПСШ.

Шийка матки стає м’якшою

Ви можете не відчути, але в момент овуляції ваша шийка матки пом’якшується і трохи відкривається, щоб звільнити місце для сперматозоїдів. Все це відбувається, щоб допомогти вам завагітніти.

Температура тіла злегка підвищується

температура тіла при овуляції

Можливо, ви чули про те, що деякі жінки заміряють температуру, щоб дізнатися, коли відбувається овуляція. Коли ви овулюєте, температура вашого тіла в стані спокою (наприклад, базальна температура) незначно збільшується. Жінки можуть використовувати термометр, спеціально призначений для вимірювання базальної температури тіла, міряти температуру щоранку, перш ніж встати з ліжка, і записувати результати, щоб дізнатися про овуляції. Підвищення температури – ознака овуляції.

Читайте також:  Ризики та переваги: що важливо знати про видалення пухлин шкіри
На шкірі можуть з’явитися плями

У деяких жінок на тілі можуть з’являтися невеликі плями в середині циклу, що викликане тимчасовим падінням гормонів. Якщо ви помітили, що у вас з’являються невеликі цятки в середині циклу, не панікуйте: це може бути просто ознакою овуляції. Проте, на всяк випадок, зверніться до лікаря.

Може підвищитися лібідо

лібідо під час овуляції

Те, що ваша сексуальна поведінка змінюється в середині менструального циклу, цілком зрозуміло. Жінки схильні до невеликого збільшення тестостерону в цей час. Такий гормональний сплеск може вплинути на ваше лібідо.

Автор: Анна Капранова