Багато людей погано сплять в ніч з неділі на понеділок і нерідко це викликається причинами, які відомі фахівцям.

За словами медиків, “феномен” поганого сну в ніч на понеділок є насправді поширеним явищем.

“Ніч з неділі на понеділок для багатьох людей стає зовсім не розслаблюючою, але часто це відбувається не випадково», – зазначають медпрацівники.

Порушення ритму. У вихідні ми часто спимо до пізньої години, особливо якщо субота виявляється днем вечірніх заходів, випивки. Таке вибивання з режиму засипання, якого ми дотримуємося в робочі будні, може впливати на сон напередодні нового тижня.

У тілі залишається енергія. Якщо в неділю обсяг фізичної активності знижується, і тіло не встигає до вечора належним чином втомитися, то збереглася в ньому енергія може заважати швидко засипати і міцно спати. У неділю слід здійснювати хоча б коротку прогулянку.

Читайте також:  У чому користь прогулянок для ментального здоров'я

Неспокійні думки. Це одна з найпоширеніших причин поганого сну в ніч на понеділок у працюючих людей. З настанням вихідних думки про роботу легко залишаються на задньому плані, але в неділю ввечері вони часто наздоганяють нас з повною силою. Якщо не зупинити їх карусель, нормально заснути буде проблематично.

Повний шлунок. Нерідко в неділю ми дозволяємо собі розслабитися. Тарілка макаронів на обід, піца ввечері, морозиво на десерт… але слід пам’ятати: організму стає важче заснути, коли йому доводиться перетравлювати жирну їжу. Коли ж у нього щось важке в шлунку, про сон не може бути й мови.

Читайте також:  Чим небезпечні паперові стаканчики для кави