Цукровий діабет другого типу (інсуліннезалежний) розвивається на тлі неможливості організму ефективно використовувати інсулін, який виробляють клітини підшлункової залози. Особливу увагу при цьому захворюванні відводиться дієті.

Її метою є зниження резистентності до інсуліну і високого рівня цукру в крові. Вчені виявили ряд корисних продуктів, які можуть забезпечувати бажаний ефект. Одним з них є зелений чай.

В іранському журналі медичних наук було опубліковано відповідне дослідження. В експерименті, який проводився під наглядом Єздського діабетичного дослідницького центру (Yazd Diabetic Research Centre), брали участь 100 пацієнтів з діабетом другого типу. Їх розподілили на дві групи: одна вживала так званий кислий чай (каркаде), інша – зелений.

Читайте також:  Стоматолог назвала неочевидні причини підвищеної чутливості зубів

Пацієнтам рекомендували пити по 150 мл кислого або зеленого чаю три рази на день протягом чотирьох тижнів. У них заміряли рівень цукру в крові натщесерце, профілі ліпідів, модель оцінки гомеостазу інсулінорезистентності, чутливість до інсуліну та інші показники.

У обох груп значно збільшився рівень ліпопротеїнів високої щільності – ЛПВЩ) – “хорошого” холестерину. Медіана інсуліну в крові натщесерце показала значне зниження (від 8,5 до 6,6 мкМЕ/мл) у тих, хто вживав зелений чай. Медіана індексу інсулінорезистентності (HOMA-IR) у групи, що вживала зелений чай, теж показала нижчі рівні.

Як відзначають вчені, обидва види чаю сприятливо діють на хворих на цукровий діабет другого типу. Але зелений чай краще впливає на показники інсулінорезистентності.

Читайте також:  Напої з підсолоджувачами призводять до триразового збільшення ризику хвороби Альцгеймера