Вчені з’ясовували, як впливають відеоігри на психіку і поведінку людей.

В експерименті дослідників з Йоркського університету брали участь кілька десятків людей. Результати своєї наукової роботи вчені опублікували в журналі Entertainment Computing.

– Якщо гри дійсно “програмують” людину, то вона повинна швидше категоризувати і реагувати на концепції і предмети, які в них містяться, чим на об’єкти з реального світу. Це було зовсім не характерно для двох ігор, які ми вивчили, – розповів один з авторів дослідження Девід Зендл.

Спільно з колегами професор Зендл провів експеременту, в якому брали участь дві групи людей – любителі комп’ютерних ігор і люди, які раніше ніколи не грали.

Читайте також:  3 продукти, яких слід уникати, щоб зменшити ризик утворення тромбів

Заради свого експерименту вчені розробили дві схожі гри. В одній учасники повинні були вести машину по автостраді, уникаючи зіткнень із зустрічними вантажівками, а учасники другої гри повинні були взяти на себе роль миші, за якою полювала кішка.

Після того, як добровольці проходили ігри, їм показували фотографії предметів, звірів і людей, і просили розподілити їх за категоріями. Результат повинен був показати психологам, чи позначилася комп’ютерна гра на їх психіці, чи залишився на їхній свідомості слід, який змусив би гостріше реагувати їх на запропоновані зображення.

Завершивши дослідження, вчені отримали цікаві результати. Виявилося, що всі їх піддослідні мали реакцію приблизно однакової швидкості і практично однаково реагували на запропоновані фотографії.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну D може призвести до смерті

Це дозволило вченим зробити висновок, що негативний вплив комп’ютерних ігор на психіку істотно перебільшений. Таким чином, психологи не знайшли зв’язку між захопленням комп’ютерними іграми і схильністю до жорстокості.

Джерело: 7mednews