Лікування псоріазу – складне , але посильне завдання . Успіх лікування залежить від кваліфікації фахівця і дисциплінованості пацієнта.

Причини розвитку псоріазу

Псоріаз – запальне шкірне захворювання неінфекційної природи. Однією з найпоширеніших форм захворювання є псоріаз волосистої частини голови , який можна розглядати , як початкову стадію більш важких форм даного захворювання.

На сьогоднішній день точна причина розвитку псоріазу не встановлена. Вважається , що хвороба реалізується за наявності спадкової схильності в поєднанні з негативними чинниками, до яких належать:

  • наявність запальних захворювань в організмі ;
  • зміна гормонального фону;
  • механічні , хімічні , токсичні ушкодження шкіри;
  • куріння, надмірне вживання алкоголю;
  • прийом деяких медикаментів;
  • стреси.
Симптоми псоріазу волосистої частини голови

На голові псоріатичні ураження можуть локалізуватися в наступних місцях:

  • на проділ волосистої частини голови;
  • на шкірі над і за вухами ;
  • в області потилиці , задньої поверхні шиї , а також чола.

Спочатку псоріаз проявляється у вигляді папул рожевого кольору , мають округлу форму і покритих лусочками. Такі папули здатні до периферичного росту і до утворення специфічних бляшок.

На початкових етапах псоріазу вираженої симптоматики , як правило , не спостерігається. З часом , з’являється невелике лущення , яке супроводжується свербінням і подразненням шкіри. Надалі до існуючих симптомів приєднується запальний процес , а подразнення і свербіж стають більш вираженими. На цьому етапі хворі починають інтенсивно розчісувати шкіру голови , що призводить до тріщин , ран і синців . Захворювання прогресує , з’являються великі бляшки , а шкіра на місці ураження стає товстою і грубою. Розчісування шкіри голови гребінцем травмує шкіру , що тільки посилює захворювання з утворенням вологої блискучої поверхні – феномен термінальної плівки. Якщо травмувати місце ураження і далі , то з’являються дрібні кровоточачі ділянки – феномен « кров’яної роси » .

Лікування псоріазу волосистої частини голови

Загальне лікування

Загальне лікування псоріазу волосистої частини голови полягає в призначенні медикаментозних засобів : седативних , антигістамінних препаратів , препаратів імунотерапії , гіпосенсибілізуючих засобів , а також вітамінів А , В і С. Також призначаються кортикостероїди і цитостатики , які доцільно застосовувати при важких перебігах захворювання.

Місцеве лікування

Місцеве лікування полягає у призначенні кератопластичних мазей і гелів. У більш важких випадках призначаються глюкокортикоїдні мазі. Також в боротьбі з псоріазом активно використовуються креми , які бувають двох типів: гормональні та негормональні . Більш вираженою дією володіють гормональні креми , однак терапевтичний ефект їх нетривалий. При скасуванні гормонального крему бляшки починають з’являтися знову .

При псоріазі волосистої частини голови застосовуються різні лікувальні шампуні і мило.

Фізіотерапевтичне лікування

Поширеним фізіотерапевтичним методом лікування псоріазу є вплив ультрафіолету . Правда при лікуванні псоріазу волосистої частини голови виникає одна складність . Вся справа в тому , що волосся частково блокують проходження сонячних променів. Вирішити дану проблему можна або короткою стрижкою , або скориставшись спеціальними ультрафіолетовими гребінцями .

Для усунення верхніх шарів клітин ураженої ділянки при псоріазі застосовується і кріотерапія , яка полягає в нетривалому впливі на тканини наднизьких температур.

Санаторно-курортне лікування

Хороший терапевтичний ефект при псоріазі можна досягти завдяки санаторно-курортному лікуванню , що включає в себе грязелікування , геліотерапію , водолікування та інші оздоровчі та лікувальні методики. Санаторно -курортне лікування дозволяє домогтися зниження кількості рецидивів псоріазу та сприяє продовженню періоду ремісії.

Народні методи лікування

Ні в якому разі не обмежуйтеся лише народними методами лікування. При псоріазі обов’язково звертайтеся за допомогою до лікаря і неухильно дотримуйтесь його рекомендацій . Відвари лікарських трав ( шавлії , ромашки , чистотілу , череди і інших ) використовуються як допоміжне лікування. Трави володіють заспокійливою , в’яжучою і підсушуючою дією на ураженій ділянці шкіри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ВИЛІКУВАТИ ЛУПУ І УСУНУТИ ПРИЧИНИ ЇЇ ПОЯВИ