Відкриття американських дослідників напевно допоможе людям, у яких літня спека викликає погіршення в стані судин і серця. Фахівці з’ясували , що буряк і буряковий сік можуть знижувати артеріальний тиск і поліпшувати кровообіг , знижуючи таким чином ризик небезпечних станів і надаючи ефект профілактики ряду хвороб.
Вчені з Університету Уейк Форест представили результати своєї роботи , які свідчать про те , що буряк може забезпечити ефективне лікування кардіоваскулярних станів і підвищеного артеріального тиску. Як пояснюють фахівці , поєднання мінералів калію і магнію в буряку таке, що це робить украй позитивну дію на роботу серцево-судинної системи , на функції видільних органів , а також сечової системи.
 
До того ж з’ясувалося , що буряк відрізняється оптимальною кількістю речовин , необхідних для підтримки здоров’я серця. Співавтор дослідження , доктор Деніел Кім – Шапіро проінформував , що буряк володіє ідеальними пропорціями вітаміну В9 для запобігання хвороб серця. «Прийом в їжу цього вітаміну істотний для виробництва гемоглобіну , або запобігання анемії , а також лейкемії » , – уточнив експерт.
 
Досліджуючи вплив буряка на стан органів кровопостачання , вчені встановили , що регулярна присутність цього продукту в раціоні харчування може покращувати самопочуття і хворих на діабет людей. « Антиоксидант альфа-ліпоєвої кислоти , який міститься в буряковому соку , знижує рівень глюкози в крові , підвищує чутливість до інсуліну і запобігає змінам, викликані оксидативним стресом серед пацієнтів з діагностованим діабетом » , – прокоментували цей ефект буряків фахівці.
 
За словами експертів , буряк можна вживати як в сирому, так і в обробленому вигляді – відварний , запечений . Однак людям зі слабким шлунком або тим , у кого підвищена кислотність , їсти буряк потрібно з великою обережністю.

Читайте також:  Кориця корисна для серця та знижує рівень цукру в крові

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОРИСТЬ БУРЯКА ДЛЯ НАШОГО ЗДОРОВ’Я

ЛІКАРІ ВИЗНАЛИ КАРТОПЛЯ КОРИСНІША ЗА ФРУКТИ І ГОРІХИ