Ішемічна хвороба серця є наслідком звуження основних артерій серця через їх закупорку атеросклеротичними бляшками. Згодом їх стає більше, і коли просвіт судини перекривається на 50% і більше, – порушується кровотік. Вчені розповіли про те, як дізнатися про початок розвитку цього порушення.

Медичні фахівці назвали п’ять несподіваних провісників ішемічної хвороби серця, прояв яких вказує на початок розвитку проблеми. Так, за їх словами, однією з таких ознак ІХС, який починається може бути втрата волосся. Зокрема, дослідження 31 тисячі чоловіків і 4 тис. жінок виявило зв’язок між ранньою втратою волосся і закупоркою артерій тромбами.

У жінок ішемічна хвороба серця часто проявляється спазмами в щелепі або шиї. Також при ІХС у них погіршується стан хребетних дисків, жінки при цьому страждають болями в попереку.

Ще один маркер хвороби – складка, яка з’являється від нижньої частини мочки до вушного каналу. Такі зморшки виникають через ослаблення кровообігу, пов’язаного з закупоркою судин бляшками.

Курці на початковій стадії захворювання нерідко скаржаться на болі в ногах, – наприклад, на болі в гомілці. Може виникати і кульгавість. Звичайно, при появі цих симптомів буде доцільно звернутися до лікаря. В якості домашніх заходів потрібно більше гуляти і споживати більше овочів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ЗАХВОРЮВАННЯ СЕРЦЯ У ЧОЛОВІКІВ І ЖІНОК: 16 ВІДМІННОСТЕЙ

9 НЕЗВИЧАЙНИХ ОЗНАК ХВОРОГО СЕРЦЯ

ПРОДУКТИ, ЯКІ МОЖУТЬ “ВБИТИ” СЕРЦЕ

Джерело: МедікФорум