Проаналізувавши найбільш повний звід раніше проведених досліджень, вчені склали антирейтинг запахів, в який увійшли найбільш «забійні» для людського нюху аромати, про це повідомив портал Science Alert. Всього таких запахів, на щастя для людей, виявилося не багато – лише п’ять.

Перше місце в цьому незвичному списку зайняв запах сірководню, який виділяють тухлі яйця, а також, згідно астрономічним відомостям, відчувається на планеті Уран. На другому – екзотична рослина дуріан. В її соку поєднуються одразу 44 активні ароматичні сполуки, які можуть давати абсолютно різні відтінки, включаючи різкі і відразливі – наприклад, тих же тухлих яєць.

Читайте також:  Професор розповів про небезпеку довгих нігтів для здоров'я людини

Третю позицію антирейтингу віддали квітці під назвою Раффлезія Арнольда, яка поширює запах, привабливий для комах. Для людського носа цей аромат не те, що приваблює, – він жахливий. З його описів випливає, що це трупний запах з нотками гниття і риби.

Також до переліку найгірших запахів у світі потрапили «аромат» сиру Вйо Булонь, який був експериментально визначено як найсильніший серед сирів спочатку дегустаторами-людьми, а потім і «електронним носом», а також запах малого мурахоїда, який, за оцінками вчених, пахне в кілька разів гірше скунса.

Вчені зазначають, що на сприйняття запахів впливають численні індивідуальні фактори, і однакові аромати можуть оцінюватися різними людьми по-різному. Але все ж є запахи, які, як перераховані вище, відвертають або залучають майже всіх за рідкісним винятком.

Читайте також:  Дієтолог попередила, з чим категорично не поєднується кисломолочний сир

До речі, говорячи про найбільш приємних для людського нюху запахах, дослідники виділили наступні: запах ванілі, амбри, муксуса, цукрової вати і, як не дивно, бадилля помідорів.

Джерело: МедікФорум