Проаналізувавши найбільш повний звід раніше проведених досліджень, вчені склали антирейтинг запахів, в який увійшли найбільш «забійні» для людського нюху аромати, про це повідомив портал Science Alert. Всього таких запахів, на щастя для людей, виявилося не багато – лише п’ять.

Перше місце в цьому незвичному списку зайняв запах сірководню, який виділяють тухлі яйця, а також, згідно астрономічним відомостям, відчувається на планеті Уран. На другому – екзотична рослина дуріан. В її соку поєднуються одразу 44 активні ароматичні сполуки, які можуть давати абсолютно різні відтінки, включаючи різкі і відразливі – наприклад, тих же тухлих яєць.

Третю позицію антирейтингу віддали квітці під назвою Раффлезія Арнольда, яка поширює запах, привабливий для комах. Для людського носа цей аромат не те, що приваблює, – він жахливий. З його описів випливає, що це трупний запах з нотками гниття і риби.

Також до переліку найгірших запахів у світі потрапили «аромат» сиру Вйо Булонь, який був експериментально визначено як найсильніший серед сирів спочатку дегустаторами-людьми, а потім і «електронним носом», а також запах малого мурахоїда, який, за оцінками вчених, пахне в кілька разів гірше скунса.

Вчені зазначають, що на сприйняття запахів впливають численні індивідуальні фактори, і однакові аромати можуть оцінюватися різними людьми по-різному. Але все ж є запахи, які, як перераховані вище, відвертають або залучають майже всіх за рідкісним винятком.

До речі, говорячи про найбільш приємних для людського нюху запахах, дослідники виділили наступні: запах ванілі, амбри, муксуса, цукрової вати і, як не дивно, бадилля помідорів.

Джерело: МедікФорум