Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що більшість людей у світі зараз можуть розраховувати дожити щонайменше до 60 років. При цьому до 2030 року 60 років чи більше буде вже кожній шостій людині. У зв’язку з цим збільшиться кількість проблем зі здоров’ям.

Певні хвороби, каже доктор Ренука Тіпірнені, терапевт і доцент кафедри загальної медицини університету Мічігану, діагностуються частіше з 50 років. Але ймовірність розвитку цих хвороб загалом залежить від цілого ряду факторів, включаючи спосіб життя, генетику, расу, національність тощо.

Ось п’ять найпоширеніших проблем зі здоров’ям, які виникають у 50 років, пише Eat This, Not That.

Підвищений кров’яний тиск. Гіпертонія вважається головною причиною інсульту, інфаркту, хвороб нирок та інших станів, які можуть спричинити смерть. Фахівці з клініки Майо рекомендують людям у 40 років перевіряти артеріальний тиск не рідше одного разу на рік.

Високий рівень холестерину. Якщо з цим нічого не робити, то у людини може розвинутись атеросклероз і виникнути закупорка кровоносних судин. Через таку закупорку підвищується ризик виникнення проблем із серцем, хвороб периферичних судин, когнітивних порушень та інших ушкоджень органів.

Артрит. Приблизно 52% людей віком 85 років страждають на цю хворобу. Найчастіше вона зустрічається у жінок. Чинником ризику розвитку остеоартриту вважається ожиріння.

Цукровий діабет. Імовірність захворіти на діабет підвищується в міру того, як людина старіє і у неї з’являється зайва вага. Також цукровий діабет пов’язаний з різними ускладненнями: периферичною невропатією, захворюванням периферичних артерій, через що з’являються виразки на стопах. Це може спричинити ампутацію ніг.

Остеопороз. Внаслідок старіння щільність кісток зменшується. Причому, у жінок через менопаузу відбувається це зазвичай після 50 років. Дослідження, опубліковане в Frontiers in Public Health, показало, що остеопороз пов’язаний із частішими випадками переломів кісток.