Одним із симптомів порушення в гінекології жінки є збій циклу, або його нерегулярність. З подібною скаргою до лікаря-гінеколога звертається більшість жінок, де нерегулярність менструації ускладнюється рядом додаткових симптомів: болями в животі, рясними менструаціями, міжменстуральними кровотечами, неможливістю зачати дитину і т. д.

Збій менструального циклу – це одна з ознак появи проблем в роботі органів малого таза.

І порушення це проявляється як у дівчаток-підлітків, так і у зрілих жінок.

Якщо дівчина або жінка помітила відхилення в циклі, такі як тривалість циклу, обсяг менструальних кровотеч, хворобливість або мазня в середині циклу, слід терміново відвідати прийом гінеколога https://olvica.kiev.ua/ginekologiya/. Слід встановити причину відхилень, щоб знизити наслідки.

Тривалість циклу

Жіночий цикл вважають від першого дня менструації до початку наступної. Нормою вважається цикл від 21 до 31 дня. Середнє значення-28 днів. Менструація триває зазвичай від трьох до семи днів. Якщо жінка має цикл коротше 21 дня, або наступна менструація починається пізніше ніж через місяць, то слід з’ясувати причину подібного відхилення. Особливо це важливо, коли до цього факту тривалість вкладалася в норму.

Зміна циклу – це не завжди хвороба, це може бути перебудова організму або індивідуальна особливість жінки. Але встановити це можна лише після проведеного обстеження. Звичайно, не всі жінки відзначають прихід менструації день в день. Але відхилення в 1-2 дня вкладаються в норму.

Не забувайте, що може бути невелике порушення в разі зміни клімату або перенесеного стресу. Навіть застуда або грип можуть вплинути на цикл. Якщо жінка сідає на дієту і різко скорочує калорійність раціону, то це також може спричинити збій. В особливо важких випадках, при сильному схудненні, менструації можуть бути відсутні зовсім, і у жінки діагностують аменорею.

Що може спричинити збій в менструальному циклі?

Природні причини збою

У жіночому житті існує два проміжки віку, коли нерегулярний цикл вважається нормою:

 • Період початку менструальних кровотеч у дівчинки-підлітка-зазвичай це перший рік
 • Початок менопаузи у жінки-індивідуально, зазвичай в проміжок від 40 до 50 років

Всі інші відхилення-привід відвідати гінекологічну консультацію або записатися на прийом в медичний центр.

Ще одна причина затримки менструації – це настання вагітності. Але тут вам допоможе з’ясувати звичайний тестер з аптеки. Але слід знати, що тестер покаже вагітність лише через 10 днів після зачаття. До цього рівень ХГЧ в організмі занадто малий, щоб його показав тестер.

Природними вважаються порушення, коли жінка перенесла пологи, гістероскопію, діагностичне вишкрібання або аборт. Але через деякий час, цикл налагоджується.

Патологія

Що ж вважається патологією і слід лікувати?

Так порушення циклу викликаються гормональним збоєм організму: неправильною роботою щитовидної залози, надниркових залоз, гіпоталамуса, яєчників.

 • Пухлини доброякісні та злоякісні, в тому числі поліпи і дисплазія
 • Кіста
 • Полікістоз яєчників
 • Ендометріоз і аденоміоз
 • Запалення в малому тазу
 • Статеві інфекції
 • Цукровий діабет
 • Хвороби крові
 • Невідповідний контрацептив

Діагностика

Спочатку слід відвідати прийом гінеколога і пройти огляд. При скаргах на нерегулярність циклу пацієнтку направляють на аналіз крові і сечі, беруть мазок на флору, рекомендують здати аналізи на статеві інфекції і пройти УЗД. Це мінімальне обстеження. Якщо ж перераховані вище методи не дали результату, то здають аналіз крові на гормони, направляють до ендокринолога.

*На правах реклами