Лікар-ендокринолог Ольга Павлова пояснила, чим небезпечні нічні зміни та чому працювати у нічний час доби шкідливо для організму.

В даному випадку ми не говоритимемо про «сови» і «жайворонки». Адже і ті, й інші здебільшого вночі таки сплять. З тією різницею, що одні люблять лягти пізніше і поспати довше, а інші прокидаються на світанку.

Йдеться саме про повноцінні робочі зміни в ніч. Адже не секрет, що багато виробничих підприємств працюють цілодобово без перерви і фахівці, які їх обслуговують, змушені працювати позмінно, зокрема й у ніч.

«На жаль, це дуже погані варіанти здоров’я, їх ніяк не компенсуєш. Найкращий спосіб виправити здоров’я — шукати роботу з нормальним графіком», — каже лікар.

Дослідники кажуть, що такий режим вкрай шкідливий для організму, і якщо людина працює за таким графіком роками, нічні зміни рано чи пізно вдарять по здоров’ю.

Особливо небезпечно, коли зміни постійно чергуються між собою: доба через три, тиждень «на день», тиждень «у ніч» тощо. Організм просто не встигає адаптуватися і перебудуватися на режим, що постійно змінюється.

В результаті нервова система перебуває в нескінченному стресі, порушуються циркадні ритми, закладені в нас природою – вдень не спати, вночі відпочивати.

Якщо нічних змін не уникнути, менш шкідливі для здоров’я постійні нічні зміни, ніж «рваний» графік, що змінюється.