Зберігати здоров’я і красу на довгі роки, виявляється, не так складно. Головне – вчасно позбавлятися від токсинів. Але секрет в тому, що для цього необхідно на час повністю змінити своє харчування, а іноді – і спосіб життя.

Як це працює?

Детокс – це спосіб очищення організму від токсинів, який полягає в кардинальній зміні харчування. Найбільш популярні і ефективні на сьогодні детокс-програми з свіжовичавленими соками і смузі.

Детокс – це проміжна ланка між дієтами для схуднення і голодуванням. Основний принцип – споживання овочів і фруктів в рідкому вигляді: соки і смузі.

Такий спосіб дозволяє не перевантажувати травний тракт механічною обробкою рослинної їжі, і не стимулювати жувальними рухами вироблення травних соків. Все це створює сприятливі умови для травної системи, і не викликає надмірного апетиту, як буває при поїданні салатів і зелені під час рослинної дієти. При цьому в організм надходить велика кількість клітковини, пектину, фруктози, вітамінів і мікроелементів. Таким чином, всього за один-два тижні ви можете відновити сили, зміцнити імунітет, і повернути молодість шкірі і волоссю.

Читайте також:  Які існують сучасні способи підтяжки грудей

Паралельно з соками овочів та фруктів, варто вживати велику кількість слаболужної води і трав’яних чаїв.

Користь детокс-програм ще й у тому, що після такої очистки потяг до шкідливої їжі значно знижується, а то й зовсім зникає. Смакові рецептори стають більш чутливими до тонкощів смаку, і отримувати задоволення від простої і корисної їжі стає просто. Ви отримуєте можливість почати здоровий спосіб життя з задоволенням.

детокс

Кому потрібен детокс

Пройшовши детокс один раз на півроку, можна значно поліпшити самопочуття, зовнішній вигляд і навіть скинути кілька кілограмів. Сьогодні детокс-програми популярні як у зірок шоу-бізнесу та кіно, так і у людей, які прагнуть вести здоровий спосіб життя.

Людям, у яких не розмірений спосіб життя, неповноцінне харчування, які часто їдять шкідливу їжу і фастфуд, курять, п’ють багато кави, детокс просто необхідний.

Жінки і чоловіки, які прагнуть схуднути, можуть пройти коротку детокс-програму, щоб налагодити травлення і адаптуватися до зміни раціону. В період інтенсивних фізичних навантажень, занять в залі, детокс може бути шкідливий.

Читайте також:  Догляд за шкірою під час стресу - на що звернути увагу

Детокс протипоказаний дітям, вагітним, людям з хронічними захворюваннями шлунка і кишечника, хворим на цукровий діабет, людям після 65 років.

Перед тим, як ви вирішите пройти програму детокс, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

користь свіжих соків

Підготовка та процес

Перед початком детокс-курсу слід протягом тижня поступово виключити з меню м’ясо, жирну їжу, каву та шоколад, газовані напої, смажене, гострі спеції. Так ви зможете простіше увійти в детокс, не страждаючи від нестачі харчових відчуттів.

Програма очищення овочевими та фруктовими соками повинна строго дотримуватися. Ви не повинні їсти нічого, крім соків і смузі з тих овочів і фруктів, які ви вибрали для себе самі, або які вам рекомендував експерт. Зазвичай рекомендується від 8 прийомів на день, або кожні 1,5-2 години. Строгих рамок немає, і головне – це виключити дискомфорт і відчуття голоду. Тому після кожного прийому порції смузі слід випивати комфортну кількість води або трав’яного чаю. Так ви збільшите час між прийомами соків/смузі.

Овочі і фрукти для детокс не повинні містити крохмаль і багато фруктози. Чим різноманітнішим буде набір для вашого щоденного меню, тим ефективнішим буде детокс. Переважання зелених овочів і зелені.

Читайте також:  Догляд за шкірою під час стресу - на що звернути увагу

Важливим моментом приготування соків для детокс є максимальне збереження їх корисних властивостей. Тому краще готувати соки безпосередньо перед прийомом, і користуватися для цього сучасною соковижималкою, де продукт не перегріється і не окислиться. Деякі овочі і фрукти можна перетворити в смузі з допомогою механічної соковижималки.

Якщо вам ніколи готувати детокс-програму самостійно, то можна замовити все необхідне на дім. Вам привезуть не тільки соки і смузі, приготовані за найвищим стандартам і акуратно запаковані в баночки, але і нададуть схему, за якою все це слід пити.

Виходити з детокс також слід поступово. Чим довше ви перебували в процесі очищення, тим довше триватиме вихід. Починати переходити на звичайну їжу слід з овочів і фруктів, поступово додаючи злаки. Останнім кроком має стати додавання молочних продуктів, і в самому кінці – м’яса. Вихід з детокс повинен тривати стільки ж, скільки сама програма детокс.

Наталія Трохимець