Вправи без поту можуть бути дуже корисними. Дізнайтеся, які види спорту дозволять вам без зайвої напруги домогтися гарних результатів.

Здоровий спосіб життя нині в моді. Все більше людей долучаються до активних видів спорту та здорового харчування. Це дійсно допомагає зберегти здоров’я і підтримувати тіло в тонусі. Після хорошої пробіжки або тренування в спортзалі піт біжить струмком. У ці моменти людина відчуває фізичну втому, після якої відпочинок особливо приємний. Однак далеко не всім підходить такий режим занять спортом. Багато хто з нас в силу самих різних причин (в тому числі і за медичними показаннями) зовсім не бажають виснажувати своє тіло тренуваннями до появи поту.

Спортивний міф

Прихильники активного способу життя часто вважають, що користь здоров’ю приносять тільки важкі тренування, від яких промокає одяг та істотно збільшується пульс. Що ж, ми ні в якому разі не намагаємося спростувати цю тезу. Таке фізичне навантаження дійсно корисне. Але це зовсім не означає, що малоінтенсивні вправи марні. Більш того, в деяких випадках м’які статичні вправи надають куди більш позитивну дію, ніж активні рухи. Відзначимо, що всякі вправи (навіть найлегші) обов’язково принесуть користь. Головне тут – систематичність. При регулярному виконанні вправ результат не змусить себе чекати.

Йога

Йога – це унікальна ментально-фізична практика, яка зробить вас гнучким і підтягнутим. Переоцінити користь йоги дійсно складно. Повільні статичні вправи (при регулярному їх виконанні) здатні творити чудеса. Йога – це паличка-виручалочка для тих, хто не хоче пітніти, але при цьому отримувати максимальну користь від занять.

Для занять йогою вам не потрібно ніяких спеціальних пристосувань: тільки килимок, свіже повітря і тиша. Займатися йогою можна вдома, в спортзалі або на природі.

Плавання і водна гімнастика

Якщо ви не любите потіти, то плавання і водна гімнастика просто створені для вас. Цей вид фізичної активності виснажує тіло не менше хорошої пробіжки, і все це без неприємного запаху поту і промоклого одягу. Плавання може стати вибором тих, у кого є проблеми з суглобами (зокрема, для осіб з великою надмірною вагою), оскільки цей вид спорту не перевантажує суглоби. Різні види плавання і аквааеробіка – це відмінний «струс» для організму, який піде тільки на користь.

Ходьба

На думку багатьох фахівців, ходьба є найкориснішим видом фізичної активності. Посперечатися з цим дійсно складно. Ходьба в середньому темпі – це відмінне тренування для серця, а також для всіх груп скелетних м’язів. Крім того, ходьба допомагає долати стреси, а також надає лікувальну дію на організм, допомагаючи боротися з різними захворюваннями, в тому числі і серйозними хронічними недугами.

Люди з нормальною вагою при ходьбі зазвичай не пітніють. Тому намагайтеся якомога більше ходити, навіть якщо ви одягнені не по-спортивному. Що стосується осіб із зайвою вагою, то при ходьбі вони, як правило, пітніють. Для того щоб піт встигав випаровуватися, потрібно підбирати більш легкий одяг або зменшити темп ходьби.

Пілатес

Пілатес – це система фізичних вправ, яка була спеціально розроблена для розтяжки, поліпшення постави і загального зміцнення організму. Пілатес включає в себе безліч елементів з йоги, танців і гімнастики. Вправи не надають значного навантаження на серцевий м’яз, але при цьому сприяють розвитку м’язів спини і черевної області. На заняттях з пілатесу ви майже не будете потіти. А поєднання оптимального навантаження з правильною системою дихання надасть саме позитивну дію на ваш організм.

Силові вправи

Силові вправи (в тому числі і без «тягання» заліза) – корисне навантаження, особливо для чоловіків. Такі вправи поліпшують метаболізм, підтягують м’язовий корсет і роблять тіло більш рельєфним.

Для виконання силових вправ зовсім не обов’язково відвідувати тренажерний зал. Працювати можна і вдома з власною вагою. Для цього відмінно підійдуть віджимання від підлоги, підтягування, прокачування преса, присідання, заняття з гімнастичними джгутами і багато інших.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТАНЦІ ЗАМІСТЬ ФІТНЕСУ

ПРАВИЛА ПРОБІЖОК В ХОЛОДНУ ПОРУ

ЗИМОВИЙ ФІТНЕС