Надмірна вага – проблема, яку не вдається вирішити, незважаючи на використання популярних порад для схуднення і прикладені зусилля? Лондонський експерт по втраті ваги і особистий тренер по схудненню Микола Поло розповів про найбільш поширені міфи в цій області і дав рекомендації, які допоможуть ефективно схуднути і зберегти пружну шкіру.

Експерт вважає, що для початку потрібно визначити мету – ви хочете скинути вагу або виглядати більш стрункими і привабливими? Адже придбати ефектний зовнішній вигляд можна позбувшись від своїх жирових накопичень і без істотних змін у вазі тіла. Подальша тактика і стратегія схуднення буде залежати від цього вибору.

Кардіо тренування – краший спосіб позбутися від жиру

Такі тренування, що тривають не менше години, дійсно допомагають позбутися від жиру. Але вони також сприяють набору м’язової маси. З іншого боку силові тренування не вимагають стільки часу, але працюють краще.

По-перше, вони більш ефективні ніж кардіо у побудові красивих м’язів.

По-друге, вони сприяють поліпшенню обміну речовин, стимулювання якого триває і після закінчення тренування.

Так що, не обов’язково витрачати масу часу на бігову доріжку, щоб ваше тіло набуло красиві обриси. Тягові і жимні вправи не тільки сприяють зменшенню маси тіла, але і допомагають відрегулювати баланс між жиром і м’язами.

Тільки годинні тренування дають результат

Деякі 10-хвилинні тренування також гарні, як і годинні. Адже справа не в кількості, а в якості. Не варто переживати, якщо ваш тренер закінчив заняття раніше години. Якщо ви виконували силові вправи з повною віддачею, то часом і 10 хвилин може бути достатньо.

Для цього потрібно скоротити або виключити зовсім перерви між підходами, використовувати спеціальні засоби для м’язів зовнішнього застосування і у вас залишиться більше часу на особисте життя і спілкування з друзями.

Підняття тягарів робить жінок більш мужніми

Багато жінок відмовляються від силових вправ, побоюючись втратити свою зовнішню жіночність. Не хвилюйтеся, щоб це сталося, потрібно занадто багато тестостерону і спеціального харчування. Щоб тіло жінки набуло чинності, підтягнутість, а не громіздкі м’язи можна використовувати силові вправи з важкою вагою. Для цього слід виконувати меншу кількість раз (5-6 повторень) в межах своїх можливостей, швидко переходячи від одного до іншого. Це допоможе збільшити свої сили, зміцнити м’язи, поліпшити роботу серця і спалювати жир не тільки під час тренування, але і довго після його закінчення.

Харчування знежиреними продуктами – найправильніше

Хороша дієта включає в себе всі продукти. Насправді твердження, що жирна їжа робить вас жирнішими – омана. Розумна кількість жирних продуктів (риба, вершкове масло, рослинні жири), як і натурального вина не завадить схудненню і принесе тільки користь вашому здоров’ю.

Огляд найкращих дієт, прийнятих у різних куточках планети, дав можливість зробити висновок, що кожній країні властивий свій набір продуктів, рекомендованих для здорового харчування, що сприяє підтримці нормальної ваги тіла. Але будь-яка з цих дієт побудована на наступних принципах:

  • відсутність оброблених харчових продуктів і цукру, що поставляється з ними
  • використання цілісних продуктів (зернові крупи, насіння тощо)
  • відмова від газованих напоїв, консервів, фаст-фуду і картоплі фрі
  • максимальне скорочення цукру і заміна його фруктами і медом
  • збалансоване харчування, що сприяє кращому метаболізму

Добавки не працюють

Звичайно, краще отримувати вітаміни і мінерали з цільних продуктів при використанні збалансованої дієти. Але таке харчування, швидше за все, не буде покривати всі потреби організму при інтенсивних втрати ваги. До того ж, вік, стрес, недолік сну, здоров’я і інтенсивні тренування – все це може змінити наші потреби в поживних речовинах.

Добавки не повинні замінити нашу їжу, але вони корисні для додаткової підтримки, щоб ми відчували себе сильніше, здоровіше і енергійніше.

Дієтолог Емі Леунг говорить, що кожен з нас біохімічно унікальний. Тому для визначення потреб власного організму варто обговорити їх з кваліфікованим фахівцем в цій області.

Навіть при виборі полівітамінів, слід враховувати статеву приналежність і потреби жіночого або чоловічого організму тих чи інших речовин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЕФЕКТИВНІ ВПРАВИ ДЛЯ СХУДНЕННЯ

ЧОМУ ЗДОРОВА ЇЖА ПРАЦЮЄ НЕ ДЛЯ ВСІХ