Замість того, щоб купувати готові медикаментозні препарати, деякі люди самостійно змішують вдома настоянки трав. Найпоширеніші лікувальні «коктейлі» – суміші для лікування хвороб серця і судин, шлунка і травлення, а також заспокійливі настоянки для «залізних нервів». З цієї статті ви дізнаєтеся, чому ці суміші настільки популярні, як їх змішувати самостійно, в чому переваги і недоліки цього методу лікування.

Суміші настоянок трав: як і навіщо їх використовують

Першим беззаперечним плюсом сумішей настоянок з трав є їх дешевизна, наприклад, одна бульбашка настоянки пустирника в аптеці коштує три гривні. По-друге, це натуральні препарати, а не хімія. До того ж, в цьому випадку зводиться до мінімуму ймовірність підробки: кому прийде в голову наживатися на настільки дешевій продукції, чого не скажеш про сучасну дорогу фармацевтичну продукцію. І звичайно ж, їх можна придбати в будь-якій аптеці без рецепту. Оскільки настоянки робляться на спирту (на відміну від настоїв, в основі яких вода), їх строки зберігання досить великі: в середньому чотири роки. Особливо популярні подібні саморобні суміші у людей похилого віку: і пенсію таке лікування заощадить, і довіру до трав у людей цього покоління набагато вища, ніж до синтетичних препаратів.

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика
Як змішувати лікувальні настоянки

Скільки б не було компонентів в задуманих вами ліках, процедура її приготування досить проста. Аптечні настоянки продаються в невеликих флаконах по 20-25 мл. Ці пляшечки виготовляються з темного скла і герметично закриваються, що не дозволяє ні світлу, ні повітрю зруйнувати цілющі властивості натурпродукта. Потрібні настойки-компоненти зливають в одну скляну посудину і гарненько збовтують. Ось і все, ліки готові! Зберігати їх рекомендується в темному прохолодному місці. А дози і кількість прийомів залежить від виду суміші, а також від ваших цілей – профілактика чи лікування.

трави настоянки

Протипоказання до суміші настоянок з трав

А тепер поговоримо про мінуси. Як ви вже здогадалися, суміші настоянок швидше відносяться до народних, ніж до традиційних методів медицини. Хоча не будемо заперечувати той факт, що самі по собі настоянки продаються в аптеках і навіть їх суміші іноді рекомендуються лікарями (наприклад, як легкий заспокійливий засіб). І все ж спокуса приготувати замість призначених лікарем готових ліків саморобну суміш настільки велика, що люди перебільшують цілющу роль настоянок.

А якщо мова йде про лікування конкретних хвороб, суміші настоянок можуть використовуватися виключно як допоміжний засіб.

Деякі ризики пов’язані і з тим, що немає ніяких прописаних доз і рекомендацій до застосування цих сумішей. Грубо кажучи, пацієнт в таких випадках і фармацевт, і доктор. Вважається, що трав’яні настойки не мають побічних ефектів, але ж захоплюватися травами теж небезпечно! Багато з них, особливо седативні, викликають звикання: людина без заспокійливого починає відчувати підвищену тривожність.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру

Не будемо забувати, що настоянки протипоказані дітям, вагітним, годуючим мамам і людям з алкоголізмом, оскільки, повторимося, містять спирт. Також суміші настоянок протипоказані водіям і людям, чия робота пов’язана з високою концентрацією уваги: ​​багато компонентів настоянок володіють розслаблюючими властивостями і викликають сонливість. І звичайно ж, алергія! Перед використанням сумішей потрібно переконатися, що у вас немає індивідуальної нестерпності всіх її компонентів.

Популярні суміші настоянок з трав: рецепти

суміші настоянок з трав

Суміш настоянок для «залізних нервів»

Склад: настоянки глоду, пустирника пятилопастного, і валеріани лікарської (по одному флакону); корвалол (15 мл).

Рекомендації до застосування: пити по 10-15 крапель на чверть склянки води один раз в день.

Дія: настойка має заспокійливий ефект, допомагає позбутися від безсоння і нервозності, знижує ризик нападу паніки.

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати
Суміш настоянок для лікування серця

Склад: настоянки меліси (або софори японської) – два флакони, м’яти, валеріани і глоду (або шишок хмелю) – по одному флакону.

Рекомендації до застосування: приймати всередину по 30 крапель один раз на добу.

Дія: нормалізує роботу серця, стабілізує серцевий ритм. Також ефективна при порушеннях мозкового кровообігу, позбавляє від шуму у вухах.

Суміш настоянок для стабілізації тиску

Склад: настоянки півонії, валеріани, глоду, евкаліпта, пустирника (по одному флакону).

Рекомендації до застосування: пити по одній десертній ложці три рази в день за 15 хвилин до прийому їжі.

Дія: допомагає позбутися від гіпертонії, тахікардії і венозного застою.

Суміш настоянок для лікування шлунку

Склад: настоянки м’яти, деревію, пустирника (по одному флакону).

Рекомендації до застосування: 10-15 крапель на чверть склянки води один раз в день за 15-20 хвилин до їжі або 1,5-2 години після їжі (приймати не довше місяця).

Дія: підходить для лікування і профілактики проблем з шлунково-кишковим трактом.

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО ПРОЧИТАТИ:
5 НАСТОЯНОК ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ПРОСТУДНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

ЯК ЗАСТОСОВУВАТИ ГОРІЛКУ В ЛІКУВАЛЬНИХ ЦІЛЯХ