Вода нам життєво необхідна, людське тіло потребує в ній, щоб здійснювати різні хімічні процеси, як, наприклад, поглинання поживних речовин з їжі або виведення відходів.

Але незважаючи на це багато людей не п’ють воду в достатній кількості, і з часом це призводить до появи певних труднощів і проблем зі здоров’ям.

Звичайно, наш організм має здатність очищатися самостійно (природа все передбачила), але недолік води сильно ускладнює цей процес, і в тілі починають накопичуватися токсини.

В результаті посилюються і частішають запальні процеси в організмі, підвищується ризик розвитку хронічних захворювань і появи інших недуг, знижують якість життя.

Дорослій людині в день рекомендується споживати мінімум 2 літри води (куди входять фруктові соки, супи тощо).

Якщо випивати менше рекомендованої норми, то це може призвести до зневоднення організму і спричинити як внутрішні, так і зовнішні реакції.

І враховуючи той факт, що багато хто до цих пір не особливо обізнані про всі подібні ефекти, в нашій сьогоднішній статті ми хотіли б поговорити про те, що ж все-таки буде з нашим тілом, якщо пити мало води.

Будьте уважні!

Проблеми з травленням

камені в нирках

Першою ознакою того, що організму не вистачає вологи, стануть труднощі, пов’язані з шлунково-кишковим трактом.

Читайте також:  Кава, яка вживається без цукру, допомагає скинути вагу

Слизовий шар шлунка на 98% складається з води, і коли її не вистачає, кислота може пошкодити оболонку і тим самим викликати розлад, розлад шлунку, печію або запор.

Біль у суглобах

Вважається, що хрящі, що захищають наші суглоби від ушкоджень, на 80% складаються з води. А тому, якщо води ми споживаємо недостатню кількість, то ставимо під загрозу свої суглоби.

Людина з хронічним зневодненням тіла ризикує на 60% більше зіткнутися з такими захворюваннями запального характеру, як артрит.

Крім того, недолік вологи може вплинути і на стан міжхребцевих дисків, що в результаті може призвести до грижі.

Суха шкіра і сухість у роті

сухість

Зневоднення організму дуже помітно і зовні. «Виглядає» воно малоестетично. Тонкий шар слизової оболонки у нас в роті пересихає і може потріскатися.

Страждає і шкіра. Вона більше не в змозі виробляти потрібну кількість масел, а тому виглядає тьмяною і сухою.

І незважаючи на те, що це можна згладити або навіть усунути зовсім (правда, на час) за допомогою різних косметичних засобів, краще діяти все-таки «зсередини», відновивши необхідний рівень зволоження тіла.

Відсутність енергії

Плазма крові також на 90% складається з рідини, тому при нестачі води в організмі серцю стає важко качати кров і доставляти кисень до клітин внутрішніх органів.

Читайте також:  4 продукти, які містять багато вітаміну D

Наслідком цього стає падіння рівня енергії. Людина виглядає втомленою та знесиленою. Її фізична і розумова працездатність погіршується.

Проблеми з нирками

Нирки

Оскільки нирки відповідають за фільтрацію крові і виведення відходів з нашого організму, а також за виробництво сечі, то стає зрозуміло, чому спожита кількість води безпосередньо впливає на стан нашого здоров’я.

Люди, які п’ють мало води, як правило, мають підвищений рівень токсинів в крові, а ще схильні до затримки рідини в тілі і, як наслідок, набряклості.

Крім того, недолік вологи суттєво підвищує ризик розвитку інфекції сечовивідних шляхів і утворення каменів в нирках.

Проблеми з кровообігом

Через зневоднення циркуляція крові сповільнюється, через кілька днів це може спровокувати варикозне розширення вен.

І тут проблема не тільки естетична. Цей процес дуже важливо тримати під контролем, так як в довгостроковій перспективі істотно підвищується ризик виникнення проблем з артеріальним тиском, а також ймовірність серцевого нападу або інсульту.

Зменшення маси тіла

м'язи

М’язам теж потрібна вода, щоб правильно засвоювати і розподіляти всі поживні речовини, які надходять і, таким чином, зберігати свою силу.

Зневоднений організм в значній мірі втрачає м’язову масу, при цьому шкіра стає в’ялою та провисає і збільшується ймовірність отримання різних травм.

Читайте також:  Зберігайте міцні та здорові кістки за допомогою цих 4 порад

З цієї причини дуже важливо збільшити споживання води, особливо в ті дні, коли організм піддається інтенсивним фізичним навантаженням.

Це дозволить підтримувати рівень елеткролітів на потрібному рівні, компенсувати втрату тілом рідини через піт і уникнути подальших запалень.

Сприяє розвитку депресії

Недостатнє споживання води безпосередньо впливає на наше емоційне здоров’я. Нестача води в тканинах головного мозку, підвищує рівень кортизолу, що неминуче спричинить за собою підвищення рівня стресу і може викликати сильні депресивні епізоди.

Більш сильне почуття голоду

Нічний голод

Недолік рідини в організмі збільшує почуття голоду. У більшості випадків це призводить до того, що ви будете споживати більше калорій, ніж слід.

Протягом дня ви постійно будете відчувати потребу «відвідувати» холодильник у пошуках продуктів з вмістом якоїсь рідини.

Але проблема в тому, що в умовах відсутності достатньої кількості води вони будуть довше перетравлюватися, а це в свою чергу, призведе до збільшення ваги тіла.

А скільки води в день споживаєте ви? Тепер, коли вам відомо про наслідки зневоднення організму, напевно, варто слідкувати за кількістю випитої рідини, щоб подбати таким чином про своє здоров’я.

Джерело: steptohealth