«Я знаю свою норму!» – Знаменита фраза, часто звучить на вечірках і дружніх посиденьках. На жаль, в більшості випадків вона не має нічого спільного з дійсністю, і вранці людина прокидається з жахливим головним болем. «Не розрахував …» – покаянно думає він. – «Наступного разу буду розумніший». Не хочете опинитися на місці нашого героя? Читайте, як розрахувати оптимальну дозу алкоголю і відчувати себе здоровим.

Трохи математики

Існує проста формула розрахунку безпечної дози спиртного: 1,5 мл чистого алкоголю на 1 кг маси тіла. Проте в різних напоях його кількість відрізняється, і тут без математики обійтися не вийде. Наприклад, в 1 л пива міцністю 5% міститься 50 мл чистого спирту, стільки ж, скільки в 100 мл горілки.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру

Втім, якщо похмілля вам вдалося уникнути, це зовсім не означає, що здоров’ю не було завдано шкоди. Печінка має умовний поріг токсичності: для людини вагою 70 кг він становить приблизно 90 г чистого алкоголю на добу. Мозок ще більш чутливий: для інтоксикації йому достатньо 19 г спирту.

Регулярно вживаючи міцні напої, ми не даємо зруйнованим клітинам відновлюватися, і в організмі починаються патологічні зміни. Пам’ятайте: щоб повністю вивести 170 г алкоголю з організму, здоровій людині знадобиться не менше 8 днів.

Безпечна доза алкоголю

Коли починається алкоголізм?

Визначаючи для себе норму, орієнтуйтеся на клінічну класифікацію алкоголізму за кількістю вживаного спиртного.

  • Помірне вживання алкоголю: не більше 100 г горілки 1-4 рази на місяць.
  • Систематичне пияцтво: 200-400 г горілки 1-2 рази на тиждень.
  • Звичне пияцтво: 300-500 г горілки більше 2 разів на тиждень.
Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика

Якщо замість горілки ви п’єте пиво, сидр або вино, просто порівняйте кількість чистого спирту в напоях. Зручно використовувати європейську систему, розраховуючи алкоголь в одиницях (10 мл чистого алкоголю = 1 одиниці алкоголю):

Міцність (%) х обсяг (мл) / 1000 = кількість одиниць алкоголю.

Доросла людина захворює на алкоголізм, якщо регулярно вживає понад 3 одиниць алкоголю.

Вживання алкоголю

Як потрібно пити алкоголь?

Звичайно ж, корисніше не вживати алкоголю зовсім, але якщо ви не готові відмовитися від цієї шкідливої звички – дотримуйтеся наступних правил:

  • Не перевищуйте індивідуальну дозу алкоголю.
  • Не змішуйте напої: це вірна дорога до важкого похмілля.
  • Не запивайте алкоголь газованими напоями.
  • Не паліть під час вживання алкоголю: це підсилює сп’яніння і інтоксикацію організму.
  • Закушуйте алкогольні напої лимоном: вітамін C прискорює метаболізм алкоголю.
Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?

Корисна доза вина

А як же вино?

Червоне сухе вино – визнаний антиоксидант, і воно дійсно сприяє зниженню рівня холестерину в крові. Однак не варто використовувати його як ліки: для цього є менш радикальні способи, та й ефективність вина для профілактики хвороб серця і атеросклерозу не підтверджена серйозними науковими даними. Якщо не хочете нашкодити організму – випивайте не більше 450 мл вина в тиждень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВПЛИВ АЛКОГОЛЮ НА ОРГАНІЗМ

ВПЛИВ АЛКОГОЛЮ НА ЖІНКУ

ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ АЛКОГОЛІКІВ