ВООЗ змінила класифікацію віку, і сьогодні молодими вважаються люди до 44 років. Проте вже до 40 років в організмі людини запускаються процеси старіння.

Погіршується стан судин. Кровоносна система дає збої з різних причин: аневризми, атеросклероз, гіпертонія, ревматизм. Потрібно пам’ятати, що розвиток атеросклерозу провокують малорухливий спосіб життя, шкідливі звички, неправильне харчування і стрес.

Сповільнюється метаболізм. Надмірна вага — звичайна проблема людей старше 40 років. Обмін речовин стає менш активним, витрати енергії знижуються. Гіпоталамус, регулятор апетиту, стає менш чутливим, і часто люди починають їсти більше звичайного. Надмірна вага може стати причиною цукрового діабету, захворювань серцево-судинної системи, органів травлення, раку.

Зростає ризик остеопорозу. З організму починає вимиватися кальцій, кістки стають більш крихкими і ламкими. При змінах в кальцієво-магнієвому обміні людина відчуває слабкість, погано спить і важко встає вранці.

Зростає ризик виникнення цукрового діабету другого типу. Його причини — ожиріння, патологія гіпофіза і щитовидної залози. Часто діабет II типу діагностується у людей старше 40 років.

Починається гормональна перебудова. У жінок поступово сповільнюється робота репродуктивної системи. Вікові зміни відбуваються із-за зниження рівня естрогену – жіночого статевого гормону.

Чоловіки до 40-45 років втрачають 15% тестостерону, а вироблення чоловічих статевих гормонів знижується з 30-35 років, в середньому на 2% щорічно.

Потрібно пам’ятати, що це той вік, коли пора допомогти організму і не пускати процеси старіння на самоплив. Відмова від шкідливих звичок, багато руху і здоровий спосіб життя допоможуть продовжити молодість.