Специфічна імунотерапія – метод , що практикується в осінньо-зимовий період , дає шанс позбутися алергії назавжди.

Багато людей , знайомі з такою проблемою , як алергія , звикли звертатися до лікаря (нерідко до звичайного терапевта ) на піку хвороби. І терапевт за звичкою призначає антигістамінні препарати і в кращому випадку один-інший допоміжний препарат , наприклад , судинозвужувальні краплі в ніс. Так, ці методи деяким чином допомагають впоратися з проблемою , так як усувають симптоми алергії , але ніяк не лікують її .

І якщо фахівець , до якого ви звертаєтеся , навіть не спробував ознайомити вас з можливістю застосування СІТ , біжіть від нього … до хорошого алерголога – імунолога. Це профільні фахівці, які приймають у великих центрах. Такий фахівець і пояснить все , і терапію правильну призначить , і тривалий курс лікування проконтролює . І велика ймовірність , що після проведеного лікування вже до першого сезону цвітіння рослин , ви підійдете підготовленим , а після проведення декількох курсів і зовсім позбудетеся від підступної алергії. Як це відбувається?

Специфічна імунотерапія

Її основне завдання полягає в тому , щоб виробити толерантність організму до алергену . Дана терапія працює за принципом « клин клином вибивають». Ще її можна назвати « щепленням від алергії ». На сьогоднішній день СІТ є єдиним методом лікування алергії , а в основі цього методу вплив на імунні механізми , які лежать в основі формування алергічної реакції. Потрібно сказати , що СІТ розробляли і впроваджували досить довго – приблизно близько 100 років і сьогодні наука накопичила достатньо досвіду , щоб стверджувати, що метод є хоча і не 100 % , але все ж досить ефективним.

Звичайно , всіх , хто страждає тією або іншою алергією , цікавить питання : наскільки ефективний СІТ ? Стверджувати точно , якою буде результативність СІТ в тому чи іншому випадку складно , можна говорити тільки про приблизні очікуваннях , наприклад , ймовірність перемоги над полінозом (алергія на пилок – самий, до слова , поширений вид алергії) доходить до 90% , ефективність терапії при цілорічному алергічному риніті може становити 70-80% , а при бронхіальній астмі близько 70 %.

Доведено , що СІТ ефективна при таких захворюваннях як атопічний дерматит , алергічний риніт та кон’юнктивіт , кропив’янка , набряк Квінке , бронхіальна астма , контактний алергічний дерматит. Однак в особливо запущених випадках СІТ швидше за все , буде неефективною. У будь-якому випадку варто спробувати , як мінімум , звернутися до фахівця.

Суть лікування

Отже , мета лікування полягає в тому , щоб знизити чутливість хворого до алергену . І головна зброя проти алергену – це … сам алерген (принцип щеплення). Для того , щоб почати лікування в першу чергу потрібно з’ясувати , який саме алерген (або декілька) є причиною страждань. Для цього алерголог проводить скаріфікаціонні проби , а після проведення діагностики в індивідуальному порядку призначає необхідне лікування.

Знайдений алерген багаторазово розводять і вводять хворому за допомогою одного із способів . Це може бути підшкірна ін’єкція , краплі в ніс , драже під язик , метод шкірних квадратів і тд. При цьому на введення ліків організм реагує не загостренням захворювання , а захисною реакцією на імунологічному рівні. З огляду на те , що доза маленька , організм справляється з нею без наслідків , а з часом відбувається « звикання » до алергену , тобто , виробляється та сама толерантність.

Звичайно , повне лікування відбувається не за один раз , а в результаті тривалого і постійного лікування , яке може проводитись протягом двох-трьох років. При цьому лікар поступово збільшує дози препарату, що вводиться , що з часом призводить до зменшення , а то й повного зникнення симптомів захворювання. Це пояснюється тим , що поступово організм виробляє специфічні антитіла , що блокують дію алергенів.

Однак радує той факт (його відзначають багато людей , що проходили СІТ за індивідуальною програмою ) , що при правильній і довготривалій терапії , позитивний ефект від лікування буде спостерігатися вже в першому після початку лікування періоді цвітіння рослин.

Для боротьби з весняною алергією у дитини допомогти може спелеотерапія і специфічна імунотерапія пилковими алергенами

Коли починати ?

Як було сказано , лікування слід починати під внеприступному періоді хвороби. Так , коли мова йде про лікування алергії на пилок рослин , то починати терапію слід в осінньо-зимовий період , коли хворий відчуває тимчасове «звільнення » від всіх симптомів. Закінчують ж лікування приблизно за 2-3 тижні до очікуваного загострення , так як введення доз препарату в « небезпечний» період може призвести до додаткового загострення симптомів. При цьому потрібно враховувати , що для досягнення ефекту, потрібно зробити як мінімум 40 процедур (по дві-три щотижня) .

Якщо під час лікування відмічено загострення хвороби, лікування тимчасово припиняють , а після того як симптоми відступили , відновлюють терапію , однак лікар обов’язково коригує дозу препарату, що вводиться .

Протипоказання

Їх також обов’язково слід враховувати при лікуванні алергії. Так , найбільш поширеними протипоказаннями до проведення СІТ є важкі захворювання серця , туберкульоз в активній формі , злоякісні утворення , вагітність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЛІКУВАТИ АЛЕРГІЮ

ОСНОВНІ ПРАВИЛА АЛЕРГІКА

АЛЕРГІЯ У ВЕРЕСНІ