Наближаються новорічні канікули, ви зможете проводити з дитиною більше часу – гуляти або грати в дитячі ігри. Що робити, якщо вас ця перспектива не дуже тішить? По-перше, не потрібно вважати себе поганим батьком. Те, що вам хочеться відпочити, побути наодинці з собою і не приділяти кожну хвилину вільного часу своєму чаду, ще не означає, що ви байдужа мати.
По-друге, можна скористатися кількома рекомендаціями, які дають психологи NBC News для того, щоб відволіктися від робочої атмосфери і сповна насолодитися часом, проведеним з дитиною.

1. Постарайтеся максимально абстрагуватися від роботи. Багато працюючі мами недооцінюють небезпеку емоційного вигорання. Неабияк втомившись за робочий тиждень, а тим більше за рік, одна думка про те, щоб ще й розважати дитину, нехай навіть саму кохану і рідну, може викликати втому. У такому випадку виділіть хоча б один день тільки для себе. Залиште дитину бабусям чи чоловікові, вимкніть телефон і забудьте про інтернет. Навіть одного дня відпочинку буде достатньо, щоб прийти в себе, переключитися з робочої на домашню хвилю. Після відпочинку спілкування з близькими доставить вам набагато більше задоволення.

Читайте також:  Сексолог дала пораду партнерам жінок, які пережили видалення матки

2. Уважно слухайте дитину. Як вона розмовляє з вами, а як зі своїми друзями, про що розповідає плюшевому ведмежаті або улюбленій ляльці? Просто спостерігаючи за малюком, ви будете відкривати новий світ, а може, згадаєте і своє дитинство.

3. Розкажіть те, чого дитина не знає. Не варто перетворювати спілкування в школу, вибираючи повчальний тон. Однак розповідаючи малюкові щось цікаве і захопливе (наприклад, чому на небі з’являється веселка), ви розділіть з ним захват і захоплення здивування першовідкривача. А це вже точно не нудно!

4. Пам’ятайте про те, що вона не завжди буде маленькою. Пройде не так багато років, і ваш малюк перестане вимагати пограти з ним в машинки, ляльки або побудувати будиночок з кубиків.

Читайте також:  Ці щоденні заняття допоможуть вам залишатися в хорошій формі та худнути безкоштовно

5. Знайдіть спільне хобі. Навіть маленьку дитину можна захопити чимось, що подобається і вам самим. Це може бути риболовля, колекціонування чого-небудь, вироби своїми руками, малювання.

У будь-якому випадку, пам’ятайте, що втома пройде, життя устаканиться, аврали на роботі закінчаться, а ваша дитина буде з вами все життя. Можливо, варто переглянути пріоритети?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЕКСПЕРТИ РОЗПОВІЛИ, ЯК БАТЬКИ МОЖУТЬ ПРОДОВЖИТИ ЖИТТЯ ДІТЯМ

НЕДОЛЮБЛЕНІ ДІТИ

ЧОМУ ДІТИ БРЕШУТЬ БАТЬКАМ