Ви плануєте вечерю, берете напої, займаєтеся спортом, навіть не підозрюючи яким чином все це відбивається на здоров’ї зубів.

Цукор і зуби

Цукор – ворог ваших зубів №1, чим довше він перебуває у роті, тим гірше. Цукром харчуються бактерії в порожнині рота, які виробляють кислоту, а ця кислота, у свою чергу, роз’їдає емаль зубів. Постарайтеся не зловживати мармеладом і сухофруктами, які прилипають до зубів, створюючи сприятливе середовище для розмноження бактерій. Їжте свіжі фрукти.

Напої і зуби

Газовані напої, не важливо містять вони цукор чи ні, однаково шкідливі для зубів. Можна сказати, що ви полощете зуби в кислоті, коли вживаєте ці напої. Також шкідливі для зубів соки з додаванням цукру.

Читайте також:  Головний продукт, який не можна гіпертонікам

Алкоголь, навіть склянка вина, теж містить кислоту і здатний руйнувати зуби. Крім того, алкоголь «сушить» рот, зменшуючи вироблення слини. Адже слина допомагає видаляти наліт і скупчення бактерій з поверхні зубів. А чим менше нальоту на зубах, тим менше ризик появи карієсу через бактерій, що виробляють кислоту. Тому між прийомом напоїв рекомендується полоскати рот водою.

Інші небезпеки для зубів

Якщо ви відкриваєте зубами кришки на пляшках, відриваєте бирки з одягу, відкриваєте пластикові упаковки – негайно припиняйте так робити. Курцям також варто дуже серйозно задуматися про здоров’я порожнини рота. Від нікотину жовтіють зуби, до того ж він здатний викликати рак порожнини рота. Жувальний тютюн ще гірше, ніж сигарети, тому що тютюн, який вважається канцерогеном, вступає в безпосередній контакт з яснами і розм’якшує тканини, надовго залишаючись в них.

Читайте також:  Названо шість продуктів для покращення сну

Зверніться до лікаря або фармацевта, якщо лікарські засоби, які ви приймаєте, викликають сухість у роті. За статистикою Американської стоматологічної асоціації більше 500 лікарських засобів мають подібний побічний ефект: від болезаспокійливих до антигістамінних препаратів. При сухості у роті зменшується вироблення слини і підвищується ризик виникнення карієсу.

Якщо ви займаєтеся контактними видами спорту, підберіть собі капу для максимальної безпеки і комфорту.

Навіть вночі ми можемо завдавати шкоди своїм зубам, наприклад, коли мимоволі скрегочемо зубами уві сні.

Ще один популярний і шкідливий для зубів продукт – жувальний лід. Звичка жувати що завгодно – лід, олівці, ручки, шпильки, сприяє зношуванню зубів і зубної емалі. Коли зуб вже пошкоджений, лід може розколоти його і пошкодити структуру зуба.

Читайте також:  Гриби знижують ризик смерті від усіх причин на 35%

Джерело: zdorovieinfo