Мінералка є більш кислою на смак, ніж звичайна вода, за рахунок присутності вуглекислоти. Але навіть водопровідна вода містить мінерали і проходить через певну обробку.

У мінеральній воді часто можна зустріти кальцій, хлор, фосфор, магній, калій, натрій і сірку. Ці мікроелементи необхідні для деяких біологічних функцій, включаючи синтез гормонів і виробництво ферментів для запобігання карієсу.

Мінеральну воду видобувають зі спеціальних джерел, і багато людей п’ють її через терапевтичну цінність. Іноді мінералку піддають обробці для видалення бактерій або токсичних речовин.

Мінеральна вода є корисним джерелом магнію, що регулює нервову систему, рівень цукру в крові і артеріальний тиск. За рахунок кальцію вона сприяє здоров’ю кісток, покращує травлення, так як містить сульфат магнію і натрію.

Читайте також:  Названий найшкідливіший для сердечників сир

Мінеральна вода зміцнює здоров’я серця, так як знижує рівень холестерину, а за рахунок магнію скорочує і ризик ішемічної хвороби серця. Нарешті, мінеральна вода – незамінна знежирена добавка з великою кількістю мінералів, метаболізуючих жири. А значить, вживання мінеральної води допомагає боротися із зайвою вагою.

Але вона складається не тільки з одних плюсів. Надмірне вживання мінеральної води спричиняє побічні ефекти. Якщо мінералка знаходиться в пластиковій пляшці, то виникає ризик перенесення хімічних речовин із пластику в воду.

А це загрожує попаданням в організм мікропластика. У газованій мінеральній воді присутній вугільна кислота, що провокує здуття. У мінеральній воді менше мікробів, вона не проходить процес знезараження і містить мікроорганізми. Нарешті, газована мінеральна вода може пошкодити емаль зубів, що показувало дослідження вчених з Бірмінгемського університету.

Читайте також:  Простий продукт може знизити ризик розвитку деменції