Шкода свинини – це не релігійні догми, а науковий факт, який неодноразово підтверджувався численними дослідженнями. Свинина містить в собі велику кількість шкідливих речовин, що викликають запальні процеси в організмі.

Брудна їжа

Добре приготовлена ​​свинина – справжні ласощі, перед яким складно встояти. Страви зі свинини дуже популярні, особливо в нашій країні. Так чи безпечно захоплення свининою?

Всі ми знаємо, що деякі релігії забороняють віруючим вживати свинину. Така їжа вважається брудною, що завдає шкоди як тілу, так і душі. Довгий час медицина вважала таку заборону необгрунтованою, проте за останній час з’явилося безліч даних, що свідчать про шкоду свинини.

Свинина і гормон росту

М’ясо свині містить в собі велику кількість гормону росту, який сприяє розвитку запальних процесів і гіпертрофії. Надмірне надходження гормону росту в організм може привести до ожиріння і різним новоутворенням (в тому числі і злоякісним).

За часів харчової реформи в Німеччині різко зросла кількість ракових захворювань у людей похилого віку. Фахівці пов’язують це явище саме з надмірним вживанням свинини. Надмірне надходження холестерину і гормону росту в організм сприяє росту ракових клітин. Відзначено, що у курців, які вживають свинину, ймовірність розвитку ракових захворювань істотно вища.

Свинина і гістамін

Шкода свинини для організму пояснюється і підвищеним вмістом у ній гістаміну – основного медіатора запалення. Потрапляючи в організм, гістамін провокує розвиток різних запальних процесів (фурункульоз, апендицит, запалення жовчного міхура, запалення судин, абсцеси, шкірні захворювання та інші).

Токсична дія свинини

Важливим токсичним фактором свинини є вірус грипу. За даними деяких досліджень, вірус грипу в літній час практично завжди міститься в легенях у свиней. Аналіз ковбасних виробів показав, що в переважній більшості зразків містяться вірусні частки.

Вчені встановили чіткий взаємозв’язок між повсюдним вживанням американського сала і спалахом епідемії грипу в часи Першої світової війни.

Примітно, але в мусульманських країнах епідемії грипу зустрічаються вкрай рідко, оскільки у них свинина не вживається в їжу.

Враховуючи вищесказане, деякі лікарі радять виключити (або обмежити) вживання свинини. Якщо ви любитель шашликів, то використовуйте більш безпечний рецепт шашлику, наприклад, з баранини, птиці або риби. Смачна свинина може стати причиною безлічі захворювань, які дадуть про себе знати після 40.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ШАШЛИК – ЯК НЕ НАШКОДИТИ ЗДОРОВ’Ю

ВАЖКІСТЬ У ШЛУНКУ: ПРИЧИНИ

ЧИМ ЗАМІНИТИ М’ЯСО?