Недостатній сон серйозно підвищує ризик передчасної смерті, встановили дослідники зі Стокгольмського університету. Але чи можливо заповнити недосип, який неминуче виникає в робочі дні?

Дослідники стверджують, що шкода від недосипу у робочі дні можна компенсувати довгим сном на вихідних, про це повідомляється в публікації Journal of Sleep Research. Робота шведських учених показала, що люди, які відсипаються на вихідних за весь тиждень, заповнюють ту шкоду для організму, який був заподіяний йому довгим недосипом протягом тижня.

Наукові фахівці протягом 13 років спостерігали за 38 тисячами людьми у віці до 65 років. За цей період померли 3200 учасників, більшу частину цих смертей викликали рак і серцево-судинні захворювання. Проаналізувавши отримані дані, вчені прийшли до висновку, що ризик передчасної смерті був пов’язаний з тим, як заповнювався людьми дефіцит сну. Якщо добровольці спали довго на вихідних, це було добре, але постійний довгий сон знову підвищував ризик смерті знову.

Читайте також:  Які повсякденні звички можуть призвести до діабету, розповіли лікарі

«У людей, які спали менше п’яти годин на добу, ризик передчасної смерті був найвищий, він збільшився на 65% порівняно з тими, хто спав шість-сім годин», – констатували наукові фахівці.

Примітно, що автори іншого дослідження, італійські вчені з Політехнічного університету в Марч зробили приголомшливе відкриття про вплив нестачі якісного сну на головний мозок – вчені виявили, що в таких обставинах мозок починає поїдати сам себе.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News