Біг стає все більш популярним різновидом спортивних навантажень для українців, яким він вже є для жителів багатьох інших країн. Але чи знаємо ми достатньо про цей вид спорту?

Бігуни стають все бруднішими

Заняття бігом на чистих доріжках і набережних поступово поступається місцем бігу з перешкодами і по бруду. Тільки в США ці нетрадиційні забіги залучили торік більше 4 млн осіб. Правда, біг на 5 км все одно залишається найпопулярнішою дистанцією.

Груди при бігу рухаються сильніше, ніж це здається.

Дослідники з Університету Портсмута в Англії встановили, що під час заняття бігом жіночі груди не просто колишуться вгору-вниз, вони ще рухаються вліво-вправо і взагалі здійснюють практично кругові рухи. Все це може привести до зносу шкіри і передчасного опущення грудей, тому дуже важливо підібрати хороший спортивний бюстгальтер.

Швидше за все ми біжимо після 20

Принаймні, це стосується марафонських дистанцій, як встановили іспанські дослідники. Найшвидші марафонці, як з’ясувалося, це 27-річні чоловіки і жінки.

Але багато людей бігають і після 90

Найстаршим марафонцем є Фауджа Сінгх, який подолав у Лондоні класичну дистанцію в 2012, коли йому був 101 рік. А 92-річна Гледіс Беррілл пробігла в 2010 марафон в Гонолулу.

Біг спалює багато калорій

У середньому, це близько 100 калорій на півтора кілометра, але все залежить від вашої ваги, рівня спортивної підготовки та інтенсивності бігу. Наприклад, жінка вагою в 68 кг за 10 км спалює 600 калорій.

Уміння бігати може бути вимогою до претендента

Якщо, звичайно, ви збираєтеся вступити на службу в армію США. Дистанцію в 3,2 км чоловіки віком від 17 до 21 року повинні пробігти, максимум, за 16 хвилин і 36 секунд, а жінки за 19:42. У віковій групі від 22 до 26 ці показники становлять, відповідно 17:30 і 20:36.

Жінки – головні бігуни

За статистикою, з усіх хто регулярно займається бігом в США, жінки становлять 56%. В інших країнах ситуація приблизно схожа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОСНОВНІ ТЕХНІКИ ПРАВИЛЬНОГО БІГУ

ЧИ ЕФЕКТИВНО БІГ СПАЛЮЄ ЖИР?