Біг стає все більш популярним різновидом спортивних навантажень для українців, яким він вже є для жителів багатьох інших країн. Але чи знаємо ми достатньо про цей вид спорту?

Бігуни стають все бруднішими

Заняття бігом на чистих доріжках і набережних поступово поступається місцем бігу з перешкодами і по бруду. Тільки в США ці нетрадиційні забіги залучили торік більше 4 млн осіб. Правда, біг на 5 км все одно залишається найпопулярнішою дистанцією.

Груди при бігу рухаються сильніше, ніж це здається.

Дослідники з Університету Портсмута в Англії встановили, що під час заняття бігом жіночі груди не просто колишуться вгору-вниз, вони ще рухаються вліво-вправо і взагалі здійснюють практично кругові рухи. Все це може привести до зносу шкіри і передчасного опущення грудей, тому дуже важливо підібрати хороший спортивний бюстгальтер.

Читайте також:  Набряки можуть виникнути через вживання молочних продуктів

Швидше за все ми біжимо після 20

Принаймні, це стосується марафонських дистанцій, як встановили іспанські дослідники. Найшвидші марафонці, як з’ясувалося, це 27-річні чоловіки і жінки.

Але багато людей бігають і після 90

Найстаршим марафонцем є Фауджа Сінгх, який подолав у Лондоні класичну дистанцію в 2012, коли йому був 101 рік. А 92-річна Гледіс Беррілл пробігла в 2010 марафон в Гонолулу.

Біг спалює багато калорій

У середньому, це близько 100 калорій на півтора кілометра, але все залежить від вашої ваги, рівня спортивної підготовки та інтенсивності бігу. Наприклад, жінка вагою в 68 кг за 10 км спалює 600 калорій.

Читайте також:  Біль та запалення у суглобах можуть провокувати здорові продукти

Уміння бігати може бути вимогою до претендента

Якщо, звичайно, ви збираєтеся вступити на службу в армію США. Дистанцію в 3,2 км чоловіки віком від 17 до 21 року повинні пробігти, максимум, за 16 хвилин і 36 секунд, а жінки за 19:42. У віковій групі від 22 до 26 ці показники становлять, відповідно 17:30 і 20:36.

Жінки – головні бігуни

За статистикою, з усіх хто регулярно займається бігом в США, жінки становлять 56%. В інших країнах ситуація приблизно схожа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОСНОВНІ ТЕХНІКИ ПРАВИЛЬНОГО БІГУ

ЧИ ЕФЕКТИВНО БІГ СПАЛЮЄ ЖИР?

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News