Прищики і плями на тілі завдають не тільки косметичної незручності. Навіть якщо вони не турбують (не болять і не сверблять), це може бути сигналом про збої в органах і системах, які вимагають швидкої реакції, щоб уникнути серйозних порушень.

Дерматологиня Ольга Ігнатьєва попереджає, що, наприклад, висип на підборідді може бути серйозною підставою для звернення до гінеколога або уролога, а на лобі – свідчить про необхідність сходити до гастроентеролога.

“Поява висипань на обличчі і тілі – завжди причина звернутися до дерматолога, водночас будьте готові, що він спрямує вас до іншого вузькопрофільного фахівця. Адже не завжди це є ознакою шкірної інфекції або алергії, часто від того, де саме “посипало”, можна припустити, в якому місці почалися порушення і хто з лікарів допоможе вирішити цю зовнішню і внутрішню проблему”, – пояснила лікарка.

Ми з’ясували, які ж шкірні прояви і про що можуть попереджати.

Прищики і червоні плями вздовж лінії росту волосся

Ймовірно, так проявляються збої на рівні печінки і жовчного міхура. Вам варто звернутися до гастроентеролога і пройти обстеження (УЗД, можливо МРТ).

Болючі прищики в області чола, носа, вилиць і щік

Це симптом порушення травлення. Можливо, причина полягає у вашому раціоні – переїли гострого, дорвалися до фастфуду або зовсім харчуєтеся аби як. Спробуйте кілька днів дотримуватися дієти, якщо не допомагає – вирушайте до гастроентеролога.

Жировики на повіках, вугрі над бровами, запалення на кінчику носа

Так шкіра реагує на проблеми в роботі серцево-судинної системи. Часто це – сигнал про розвиток атеросклерозу, гіпертонії, серцевої недостатності тощо. Тому варто зайвий раз звернутися до кардіолога і пройти призначене обстеження, зокрема, кардіограму й УЗД судин.

Посипало крила носа

Це може бути симптомом порушень у дихальній системі, зокрема, розвитку захворювань легенів і бронхів. Тому не полінуйтеся зробити флюорографію і, якщо знадобиться, УЗД.

Гнійний висип або червоні прищики на підборідді

Явний симптом патології в сечостатевій системі, наприклад, наявності інфекцій, що передаються статевим шляхом, або дисбалансу статевих гормонів. Допоможе розібратися гінеколог або уролог.

Висип на шиї

Це також ознака гормонального збою, але не обов’язково саме в статевих гормонах. Тут вирішити питання допоможе ендокринолог. Ймовірно, так “заговорила” щитовидка.

Висипання на плечах

Так сигналізують порушення в області кишечника, часта причина яких – постійні стреси. Вам потрібно звернутися до гастроентеролога і, можливо, навіть до психолога. У будь-якому разі, крім симптоматичних засобів, вам імовірно припишуть ще й заспокійливі.

Дрібні прищики на грудях

Вони часто “вискакують” через збої в підшлунковій залозі. Це може бути спровоковано як неправильним харчуванням, так і серйозними ендокринними захворюваннями, наприклад, цукровими діабетом. Тому візит до лікаря відкладати не потрібно. Найімовірніше, вас направлять на аналіз крові на глюкозу й УЗД підшлункової.

Болючі прищі навколо лопаток

Так проявляються проблеми печінки. Можливо, причина в надлишку алкоголю або жирної їжі, але перестрахуватися візитом до гастроентеролога все-таки варто. Потрібно буде здати печінкові проби (аналіз крові) і пройти УЗД-обстеження.

Гнійний висип на сідницях і стегнах

Так організм може реагувати на інтоксикацію, серйозне ігнорування принципів здорового харчування і збої в травленні. Щоб вирішити цю інтимну проблему, потрібно вирушати до гастроентеролога. За підсумками обстежень (аналізи крові, сечі, УЗД органів черевної порожнини та ін.) він встановить точну причину і призначить лікування.

Джерело: Обозреватель