Сон може бути як корисним, так і шкідливим для здоров’я, що підтвердило дослідження, результати якого прокоментувала лікар-терапевт Євгена Максимова. З’ясувалося, що «неправильний» сон може стати причиною набору зайвих кілограмів.

Зокрема, автори дослідження встановили, що люди, які звикли спати вдень, можуть відчувати певні проблеми зі здоров’ям, наприклад, в їх організмі може бути придатним для набору жирової маси. За словами лікаря Євгенії Максимової в інтерв’ю виданню «Вечірня Москва», надлишок сну цілком здатний привести до появи зайвої ваги.

Терапевт пояснила, що важливо дотримуватися здорових дозувань сну. Додатково спати вдень, проводячи в ліжку і без того досить годин, – це перебір.

Читайте також:  Медик пояснила неможливість повної відмови від солі

«Якщо людина недоотримує належну кількість годин нічного відпочинку, то це можна компенсувати денним сном. Якщо ж вона прокидається о 12 годині дня, а потім спить ще й вдень або ввечері, це загрожує негативними наслідками для здоров’я», – зауважила терапевт.

Раніше науковці висловлювалися про те, що до появи зайвої ваги призводить хронічне недосипання. Якщо людина систематично спить менше належних 7-8 годин, в її організмі підвищує рівень стресових гормонів, що негативно впливає на механізми апетиту і сприяє обжерливості.

Дослідження, що проводилося співробітниками Королівського коледжу Лондона, показувало, що в таких обставинах додаткові 20 хвилин сну рятують від тяги до вуглеводної їжі, через яку як правило і зростає вага.

Читайте також:  9 факторів способу життя, які можуть підвищити ризик утворення тромбів

Джерело: medikforum