ГоловнаНовини Здоров'яСон може стати причиною ожиріння

Сон може стати причиною ожиріння

Сон може бути як корисним, так і шкідливим для здоров’я, що підтвердило дослідження, результати якого прокоментувала лікар-терапевт Євгена Максимова. З’ясувалося, що «неправильний» сон може стати причиною набору зайвих кілограмів.

Зайва вага

Зокрема, автори дослідження встановили, що люди, які звикли спати вдень, можуть відчувати певні проблеми зі здоров’ям, наприклад, в їх організмі може бути придатним для набору жирової маси. За словами лікаря Євгенії Максимової в інтерв’ю виданню «Вечірня Москва», надлишок сну цілком здатний привести до появи зайвої ваги.

Терапевт пояснила, що важливо дотримуватися здорових дозувань сну. Додатково спати вдень, проводячи в ліжку і без того досить годин, – це перебір.

«Якщо людина недоотримує належну кількість годин нічного відпочинку, то це можна компенсувати денним сном. Якщо ж вона прокидається о 12 годині дня, а потім спить ще й вдень або ввечері, це загрожує негативними наслідками для здоров’я», – зауважила терапевт.

Читайте ще:  Сало з алкоголем можуть покращувати здоров'я

Раніше науковці висловлювалися про те, що до появи зайвої ваги призводить хронічне недосипання. Якщо людина систематично спить менше належних 7-8 годин, в її організмі підвищує рівень стресових гормонів, що негативно впливає на механізми апетиту і сприяє обжерливості.

Дослідження, що проводилося співробітниками Королівського коледжу Лондона, показувало, що в таких обставинах додаткові 20 хвилин сну рятують від тяги до вуглеводної їжі, через яку як правило і зростає вага.

Джерело: medikforum